Nowy sezon szkoleniowy PDF Drukuj Email
środa, 28 sierpnia 2019 17:08

 Nowy sezon szkoleniowy zaczynamy od szkolenia na licencje trenerskie 2020. Potem realizujemy różne szkolenia i zawody w ramach karate stylowego i karate olimpijskiego. We wrześniu nasza reprezentacja jedzie do Portugalii na Mistrzostwa Świata Karate Shotokan (20-22.09), a tydzień później mamy ważne otwarte szkolenie kadry kata. W październiku mamy w Stargardzie (18-20.10) szkolenie sędziowskie, Puchar Polski Karate Shotokan i Shobukan Cup, a tydzień później w Legnicy (26.10) Puchar Polski w Karate Olimpijskim. W listopadzie mamy kolejne dwie duże imprezy jedna to Mistrzostwa Europy Karate Shotokan w San Fernando (22-24.11) w Hiszpanii, a w Legnicy Cuprum Cup Polish Open (23.11) w ramach karate olimpijskiego. A 30 listopada w Szczecinie mamy kolejne szkolenie na licencję trenerską.
 W sierpniu zrobiliśmy kolejny krok w konflikcie z prezesem WKF, czekamy na skuteczne dla nas rozstrzygnięcie w CAS.
 W najbliższym czasie polscy zawodnicy mają startować na Mistrzostwach Świata Kadetów, Juniorów i U21 WKF. Zamiast przygotowywać się na centralnych zgrupowaniach do tych zawodów i polecieć na te mistrzostwa ze środków państwowych, organizują akcje zbierania pieniędzy na wyjazd. O szkoleniach centralnych nawet nie ma co mówić. Szkoda, że to wszystko przez chore ambicje twórców nowej organizacji.
 Mamy nadzieję, że tak niekorzystna sytuacja dla polskiego karate skończy się niebawem.
Poprawiony: czwartek, 14 lipca 2022 13:06
 
Ostatnie Pożegnanie PDF Drukuj Email
sobota, 06 lipca 2019 16:57

W Szczecinie 2.07.2019 pożegnaliśmy na Cmentarzu Centralnym naszego przyjaciela i instruktora karate i innych dyscyplin sportowych (kulturystyka, aerobic) Mariana Kobielę. Był wspaniałym człowiekiem, bardzo zaangażowanym w to co robił. Przez wiele lat aktywnie uczestniczył w super maratonach, tzn. biegach na 100 km. Praktycznie do ostatnich swoich dni był aktywny sportowo i odszedł od nas w wieku 83 lat. Cześć Jego Pamięci. Niech Pan będzie łaskawy i obejmuje go swoją wieczną opieką.
 
Ośmieszanie karate PDF Drukuj Email
sobota, 01 czerwca 2019 08:58
 Mija kolejny miesiąc w 2019 roku, a ludzie działający w ruchu karate nie dają szans ministerstwu na wsparcie polskich zawodników. Mimo podania przez ministra co trzeba zrobić, aby pieniądze rządowe wsparły działania polskich zawodników, niektórzy działacze nadal próbują iść własną drogą.
 Zarząd PUK nie podpisał umowy z PZK, aby ministerstwo mogło przekazać przez PZK spore pieniądze na przygotowania i udział w zawodach WKF polskim zawodnikom. Ale za to podpisał umowę z Polskim Związkiem Karate Tradycyjnego. Dzięki temu Polski Związek Karate Tradycyjnego jest współorganizatorem Mistrzostw Polski Karate WKF (osiągnięcie na skalę światową). Jest to już drugi przypadek współpracy PUK z Karate Tradycyjnym (pierwszy to był udział, z dobrym skutkiem, zawodniczki Klubu Olimp z Łodzi w Mistrzostwach Świata w Karate Tradycyjnym). Być może, po nieudanych działaniach prezesa Espinosa, w sprawach udziału karate w programie olimpijskim, prezes PUK szykuje nowe kierunki działania, czyli wejście WKF w struktury ITKF?
 Prezes PUK wiedział, że aby pieniądze ministerstwa trafiły do polskich zawodników, to musi podpisać umowę z PZK, postanowił sprawdzić MSiT i podpisał umowę z PZKT (też Związek, tylko, że były) i czeka na reakcję urzędników (może się załamią i dadzą mu pieniądze, wbrew decyzji ministra). Ale nie widzi, że jest jedynym prezesem organizacji związanej z WKF która idzie na współpracę z ITKF.


Wacław Antoniak
 
Umowa potrzebna naszym zawodnikom PDF Drukuj Email
niedziela, 26 maja 2019 22:43

 Polski Związek Karate prowadzi szkolenia i zawody w karate olimpijskim oraz w karate stylowym. Obecnie otrzymujemy środki na prowadzenie działalności w ramach karate stylowym. W ramach tych środków finansujemy szkolenie oraz udział w licznych zawodach stylowych Kyokushin i Shotokan. 
 Środki na karate olimpijskie zostały przez ministerstwo zablokowane w związku z wykluczeniem PZK z WKF. W związku z przedłużaniem wyjaśnienia przyczyn wykluczenia PZK, ministerstwo postanowiło, że może przekazać środki na karate olimpijskie pod warunkiem umożliwienia naszym zawodnikom brania udziału w ważnych zawodach organizowanych w ramach WKF. Aby to było możliwe, ministerstwo postanowiło, że należy podpisać stosowną umowę o współpracę pomiędzy Polskim Związkiem Karate i Polską Unią Karate. W ubiegłym roku dział prawny ministerstwa przygotował propozycję takiej umowy. PZK wyraził zgodę na podpisanie takiej umowy. Przedstawiciel PUK początkowo wyraził zgodę na jej podpisanie, ale po paru dniach zmienił zdanie i umowa nie została podpisana. W związku z tym, w ubiegłym roku nasi zawodnicy nie otrzymali 750.000 zł na przygotowania i na udział w zwodach międzynarodowych. Pod koniec ubiegłego roku PUK przygotowała swoją propozycję umowy, ale okazała się niemożliwa do podpisania, bo zawierała zapisy niezgodne z ustawą o sporcie. W związku z tym ministerstwo doprowadziło do kolejnego spotkania przedstawicieli PZK i PUK, po tym spotkaniu PZK przygotował kolejną wersję umowy, ale po dwóch tygodniach zastanawiania się PUK postanowił znowu nie podpisać tej umowy. Tak więc w tym roku, znowu nasi zawodnicy nie otrzymają środków na swoje działania, a jest to znaczna kwota (tylko na seniorów to jest 550.000 zł).
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 34
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2023. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS
FS