Karate 1 Premier Leaque PDF Drukuj Email
niedziela, 01 marca 2015 14:58

W Egipcie odbył się duży turniej z serii Premier Leaque. Wzięło w nim udział kilkaset zawodników z całego świata. Nasz Związek reprezentowali Kamila Warda (-68 kg) i Kamil Warda (-84 kg). Kamil Warda spisał się dobrze i zajął 7 miejsce w swojej kategorii, a Kamila odpadła w pierwszej rundzie po walce z zawodniczką z Chile.
 
Mistrzostwa Polski Karate WKF PDF Drukuj Email
poniedziałek, 23 lutego 2015 11:13

We Wrocławiu 21 lutego 2015 roku odbyły się XXXV Mistrzostwa Polski Karate WKF. Bezpośrednim organizatorem mistrzostw był WKSA Budokan z Wrocławia. Zdaniem uczestników tych mistrzostw były to najlepiej zorganizowane Mistrzostwa Polski. Przy tej okazji gratuluję klubowi WKSA Budokan i panu Piotrowi Babiczowi znakomitych efektów pracy organizacyjnej.
W zawodach wzięło udział 153 zawodników z 37 klubów. Zawodnicy w kata jak i kumite zaprezentowali świetny poziom sportowy i w związku z tym można liczyć na kolejne sukcesy sportowe w tym roku.
Wyniki w zakładce sport kwalifikowany.
 
Dutch Open w Almere PDF Drukuj Email
piątek, 20 lutego 2015 09:21

W dniach 14 - 15 luty w Almere (Holandia) odbyły się zawody z cyklu Premier League - Lotto Dutch Open - Almere 2015. W zawodach wzięło udział 613 zawodników z 51 państw. Turniej stał na wysokim poziomie sportowym ponieważ dla wielu reprezentacji był to ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Europy, które odbędą się w Turcji w Istambule (18 - 22.03).
W turnieju wzięła też udział 8 osobowa reprezentacja Polski : 4 zawodników w konkurencji kumite i 4 zawodników w konkurencji kata.
W konkurencji kata Agnieszka Dybicz po zwycięstwie 3:2 nad zawodniczką Włoch w drugiej rundzie uległa zawodniczce Austrii 0:5. Maksymilian Szczypkowski przegrał w 2 rundzie natomiast na uznanie zasługuje Mateusz Tomiczek, który przeszedł do rundy 3. Również na wyróżnienie zasługuje Olga Chmielewska, która w rundzie 3 tylko w skutek błędu (kata Unsu) przegrała nieznacznie 2:3 z zawodniczką Niemiec tym samym eliminując swój udział w ćwierćfinale.
W konkurencji kumite najlepiej wypadła zawodniczka Olimpu Łódź Kamila Warda, która wywalczyła brązowy medal i 3 miejsce w kategorii - 68 kg.
Wyniki szczegółowe Kamili :
Kamila Warda - Frimannsdottir Telma (ISL) - wynik 6 : 6 wskazanie na Kamilę 4 : 1
Kamila Warda - Verspeget Marisca (NED) - wygrana 2 : 0
Kamila Warda - Buchinger Alisa (AUT) - przegrana 2 : 0 repasaż o 3 miejsce
Kamila Warda - Burucu Hafsa Sayda (TUR) - wygrana 1 : 0. Turczynka jest między innymi Wicemistrzynią Świata z 2012 roku.
Cieszy świetny wynik na Premier League oraz udany start na początku roku. Należy przypomnieć ,że Kamila brała udział w dwóch prestiżowych turniejach Paris Open i Dutch Open. Z wyliczeń wynika,że powinna zajmować na dzień dziesiejszy wysokie 4 miejsce w rankingu światowym WKF.
Pozostali zawodnicy kumite Kamil Warda,Maciej Drążewski oraz Natalia Szponder przegrali swe pojedynki w pierwszej rundzie
Przed zawodnikami następny sprawdzian MP Karate WKF Seniorów we Wrocławiu oraz udział w ME EKF w Turcji
Poprawiony: piątek, 20 lutego 2015 09:25
 
Mistrzostwa Polski Karate WKF PDF Drukuj Email
sobota, 14 lutego 2015 14:55

Za tydzień we Wrocławiu odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów Karate WKF. Do biura Związku napływają zgłoszenia. Zwracam się z prośbą do prezesów klubów i do trenerów aby zadbali o to by kluby i zawodnicy mieli aktualne licencje związkowe. Proszę również o zadbanie o to by protokoły z egzaminów przeprowadzanych w klubach szybko trafiały do biura w Szczecinie w celu wystawienia certyfikatów. W wielu klubach są z tym duże problemy i protokoły trafiają z bardzo dużym opóźnieniem. Trzeba to poprawić.
Do zobaczenia na Mistrzostwach,

Wacław Antoniak
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 25
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2017. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS