Nowy sezon sportowy PDF Drukuj Email
środa, 27 lutego 2019 09:19


Kończą się ferie zimowe i przygotowujemy się do sezonu rywalizacji sportowej. Część polskich zawodników jeździ na zawody międzynarodowe i tam odnosi spore sukcesy sportowe, ale większość szykuje się do rywalizacji na krajowej arenie.
 W kwietniu odbędą dwie imprezy mistrzowskie w karate olimpijskim: w Legnicy odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów, dwa tygodnie później w Poznaniu Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców. Ponadto w okresie kwiecień-maj odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Mistrzostwa Polski Mastersów. Wszystkie te imprezy odbędą się wg przepisów karate olimpijskiego.
 Oprócz karate olimpijskiego nasi zawodnicy startować będą na zawodach stylowych. Mistrzostwa Polski Shotokan odbędą się w czerwcu na terenie Wielkopolski. Ponadto reprezentacja Karate Shotokan będzie miała w tym półroczu konsultacje i zawody międzynarodowe, aby sprawdzić swoje możliwości, przygotowując się do MŚ i ME.
 Ponadto w karate olimpijskim i karate Shotokan odbędą się zawody kwalifikacyjne w różnych kategoriach wiekowych. Udział w tych zawodach da możliwość dostania się do Kadry Narodowej, a później do Reprezentacji Polski.
 Przypominamy naszym trenerom, że do udziału w zawodach w ramach Związku, wymagana jest aktualna licencja klubowa oraz licencje trenerskie i zawodnicze. We wszystkich zawodach, jednym z kryteriów zgłoszenia, jest konieczność posiadania odpowiedniego stopnia wyszkolenia, potwierdzonego odpowiednim stopniem kyu lub dan. Jest to wymóg obowiązujący od lat i dlatego prosimy wszystkich trenerów o zadbanie o to aby wszyscy zawodnicy mieli aktualne badania lekarskie, licencje zawodnicze i odpowiednie, do poziomu zawodów, stopnie wyszkolenia.
 Dużo klubów wykupiło licencje klubowe w lutym (korzystając z 10% bonifikaty), a część czeka na dotacje i wykupi je marcu tuż przed sezonem startowym. Kilka klubów w związku z przejściem do innego stowarzyszenia zrezygnowało z członkostwa w PZK ale ich odejście zostało zrekompensowane przez zarejestrowanie nowych członków. W najbliższym czasie zamierzamy, zgodnie ze statutem, pożegnać te kluby które mają zaległości w wykupieniu licencji klubowych. Ponadto zweryfikujemy aktualność licencji zawodniczych. Ci zawodnicy którzy przez rok nie brali udziału w zawodach PZK zostaną pozbawieni licencji zawodniczych, gdyż są im niepotrzebne.
 Życzymy udanego sezonu sportowego i satysfakcji z osiąganych wyników szkoleniowych i sportowych.

 
40 lat z shihan Giuseppe Beghetto PDF Drukuj Email
czwartek, 21 lutego 2019 23:58
40 lat z shihan Giuseppe Beghetto
 
Relacje pomiędzy Polskim Związkiem Karate a Polską Unią Karate PDF Drukuj Email
środa, 16 stycznia 2019 12:28
 Od roku czasu nasz Związek ma sporo problemów związanych z działalnością nowo powstałej organizacji karate, Polską Unią Karate. Polscy zawodnicy startujący na zawodach WKF nie mogą być finansowani ze środków państwowych i generalnie to na całej tej nieprzyjemnej sytuacji najbardziej tracą polscy zawodnicy. Otrzymujemy sporo pytań od naszych działaczy, trenerów i zawodników dotyczących tych relacji. Dlatego poniżej przedstawiam trochę informacji dotyczących tych relacji.
I. Polska Unia Karate
1. Obecni działacze PUK w większej liczbie spotkali się z prezesem Espinosem we Wrocławiu, w czasie World Games, w lipcu 2017,
2. Prezes Espinos kilka miesięcy później, przyjechał na Polish Open do Bielsko-Białej. Był na lokalnej imprezie, mimo, że na ogół nie uczestniczy na oficjalnych zawodach WKF, jakimi są zawody K1,
3. Dwa miesiące później (8.12.2017), sąd w Bielsko-Białej, zarejestrował PUK, które zorganizowało trzy (3) kluby,
4. W styczniu 2018 (niecałe dwa miesiące później), prezes Espinos obiecał prezesowi PUK, że przyjmie jego organizację do WKF. Czy ta miłość do nowo powstałej organizacji ma podłoże całkowicie altruistyczne?
5. W tym czasie zarzucano PZK, że niewłaściwie wykorzystywała środki przeznaczone z MSiT na karate WKF?
Dla osób trochę znających zasady wykorzystywania środków z dotacji, było jasne, że taki zarzut nie ma sensu. Bo przecież PZK, co roku składał sprawozdanie ze swojej działalności i musiał rozliczać swoje wydatki co do grosza. Przez wiele lat na karate WKF, przeznaczana była kwota w wysokości około 50% środków z dotacji ( 18% na obsługę, 25% na Kyokushin i 7% na Shotokan, bo większość zawodników z tego stylu brało udział w zawodach WKF),
6. Po upadku zarzutu, o złym wykorzystaniu środków z dotacji, wymyślono zarzut o złym statucie PZK. Aby uniknąć tego zarzutu, Zjazd PZK (7.04.2018) wprowadził zmiany do statutu PZK, jeszcze bardziej pokazujące powiązanie PZK z WKF. Mimo tych zmian, kongres WKF, opierając się na opinii, że PZK ma niewłaściwy statut pozbawił PZK członkostwa WKF.
Należy podkreślić fakt, że PUK ma cały czas statut prawie identyczny ze starym statutem PZK. Ale ich statut nie jest problemem dla prezesa WKF.

II. Stanowisko MSiT
1. MSiT chce wyjaśnić obecną sytuację,
2. Aby umożliwić start w zawodach WKF zawodnikom z Polski, ministerstwo przygotowało projekt umowy pomiędzy PUK i PZK, w ramach której PUK odpowiadałby za zgłaszanie zawodników na zawody WKF, a PZK finansowałby szkolenie w kraju i pokrywałby koszty udziału w zawodach zagranicznych. PUK nie chce podpisać tej umowy i zaproponował własną wersję umowy, która jest nie do zaakceptowania przez MSiT i PZK.
3. MSiT chciał przeznaczyć w 2018 roku na karate olimpijskie 750.000 zł (350.000 zł na seniorów i 400.000 zł na juniorów i kadetów) i w tym roku 550.000 zł (na seniorów). Środki te nie trafiły do zawodników, bo PUK nie podpisała umowy o współpracę.

III. PZK
1. PZK jako PZS odpowiada za dyscyplinę na terenie kraju.
2. W ubiegłym roku jaki i w tym roku PZK będzie organizował MP Seniorów i MP Juniorów oraz zawody MMM. Kluby startujące w tych zawodach mogą uzyskać punkty a później środki z dotacji władz lokalnych.
3. Nadal prowadzimy szkolenie oraz udział w zawodach krajowych i międzynarodowych w karate stylowym.
4. Środki na ten cel otrzymamy z MSiT.
5. Nadal jako PZS wydajemy licencje klubowe, trenerskie, zawodnicze i sędziowskie oraz certyfikaty na stopnie karate. Kluby i zawodnicy chcą brać udział w zawodach w ramach PZK muszą mieć aktualne licencje oraz stopnie dopuszczające zawodników do udziału w poszczególnych zawodach.
 
Nowy rok kalendarzowy PDF Drukuj Email
czwartek, 03 stycznia 2019 18:53
Życzę wszystkim karatekom udanego 2019 roku, aby nie ustawali w drodze swojego rozwoju w karate.
Wszystkim klubom życzę dobrych wyników na zawodach regionalnych, zawodach mistrzowskich i zawodach międzynarodowych. 
 W ramach Związku nadal będziemy rozgrywali zawody regionalne i mistrzowskie. Wszystkie kluby chcące uczestniczyć w tych zawodach muszą mieć aktualne licencje klubowe, zawodnicy muszą mieć aktualne licencje zawodnicze oraz stopnie odpowiednie do poziomu zawodów w jakich będą brali udział. Kluby które wpłacą opłatę za licencję klubową (450 zł przy wpłacie do 15.02.2019 lub 500 zł po tej dacie) powinny określić na jaki adres i na kogo wystawić fakturę za tę wpłatę - na klub, sponsora, urząd finansujący klub itp.
Dla klubów biorących udział w rywalizacji sportowej życzę udanych przygotowań do zawodów mistrzowskich. W obecnym półroczu rozegrane zostaną wszystkie zawody mistrzowskie we wszystkich kategoriach wiekowych, a za wynikami osiągniętymi na tych zawodach, pójdą punkty które przekładają się na środki, na jakie mogą liczyć zawodnicy i kluby.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 34
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2023. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS
FS