Coraz więcej wątpliwości PDF Drukuj Email
wtorek, 30 października 2018 13:39
 
 
 Pod koniec ubiegłego roku zostało zarejestrowane w Bielsko-Białej nowe stowarzyszenie karate pod nazwą Polska Unia Karate. Nikt, oprócz klubów które to stowarzyszenie powołało, o nim nie słyszało, aż do końca stycznia. Może nie do końca nikt, bo o nim słyszał, prezes World Karate Federation, pan Antonio Espinos, bo nawet zaprosił, prezesa tego stowarzyszenia pana Pawła Połtorzeckiego, na bezpośrednią rozmowę do Paryża. Rozmowa ta odbyła się w czasie zawodów K1 w hali sportowej pod koniec stycznia 2018 roku. Powstaje pytanie - skąd prezes Antonio Espinos wiedział o tym, że istnieje takie stowarzyszenie i kto jest jego prezesem? Co spowodowało, że prezes WKF obiecuje przyjęcie do międzynarodowej federacji przedstawicielom stowarzyszenia, które składało się z trzech klubów, nie miało za sobą żadnej działalności szkoleniowej i sportowej i o którym to stowarzyszeniu nikt w Polsce nie słyszał? 
 Zaraz po tym spotkaniu, prezes stowarzyszenia z Bielska, rozpoczął akcję namawiania trenerów i prezesów klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate, do wstępowania do tej nowej organizacji. W akcję tę mocno również zaangażował się znany sędzia międzynarodowy z Norwegii p. Robert Hamara.
 Po paru miesiącach doszło do spotkania przedstawicieli Polskiego Związku Karate z v-ce prezesem WKF p. Gunnarem Nordahlem. Otrzymał on kopię nowego (poprawionego) statutu PZK i szereg innych dokumentów pokazujących działalność PZK od strony organizacyjnej i finansowej. W czasie tego spotkania p. Nordahl bardzo podziękował za merytoryczne spotkanie i przedstawienie dokumentów i zapewnił nas, że na najbliższym zebraniu zarządu WKF nie będzie omawiana ani dyskutowana problematyka dotycząca PZK. Mimo tego zapewnienia kilka dni później PZK otrzymało pismo od prezesa Espinosa, że PZK stracił prawo używania znaków WKF i nie jest członkiem tej organizacji.
Przez 4 lata byłem członkiem zarządu WKF i wiem, że tematyka zebrań zarządu znana jest członkom zarządu na wiele dni przed spotkaniem. Dlatego zastanawia nas dlaczego v-ce prezes WKF nie znał tematyki zebrania które miało odbyć się za dwa dni? Co spowodowało, że prezes Espinos napisał takie pismo do PZK, wiedząc, że wykluczenie PZK jest niezgodne ze statutem WKF.
 Gdy PZK odwołując się do Komisji Prawnej WKF od decyzji prezesa Espinosa, dowiedziało się, że główną przyczyną takiej decyzji jest posiadanie przez PZK statutu niedostosowanego do statutu WKF. Można by pomyśleć, że jest to faktyczna przyczyna.
Ale po analizie faktów, potraktowaliśmy to jako kolejny pretekst bez pokrycia. Bo przecież na naszym Zjeździe wprowadziliśmy do naszego statutu szereg zmian mających na celu, dostosowania go do statutu WKF, a Polska Unia Karate ma praktycznie taki sam statut jaki mieliśmy przed zjazdem i ten statut jest pozytywnie zaakceptowany przez prezesa Espinosa. Za tem czy na prawdę chodzi o statut? Czy też statut jest tylko kolejnym pretekstem?
 Kolejny "argument" że nasz Związek nie może być członkiem WKF, bo nasi zawodnicy startują na zawodach innych niż zawody organizowane przez WKF jest również pretekstem. Jest to ciekawy argument w świetle pościgu trenerów zrzeszonych w PUK za wynikami medalowymi. Np. informacje tylko z ostatniego tygodnia. Kilku zawodników trenera kadry PUK, p. Macieja Gawłowskiego pojechało równolegle na kilka zawodów, walcząc o medale, jeden do Can Cun, Krzysztof Szewczyk, na zawody K1 w kategorii juniorskiej i tam zdobył brązowy medal, a  druga, seniorka Maria Depta do Kanady na Mistrzostwa Świata ITKF i tam zdobyła trzy medale (dwa złote w drużynach i srebro indywidualnie w kata), Czyli, że nie można jeździć na zawody w innych federacjach, jest kolejnym pretekstem, który ma dotyczyć tylko PZK, bo oczywiście PUKu nie dotyczy.
 Mając tyle znaków zapytania, wielu ludzi pyta się o co w tym wszystkim chodzi? Jak nie wiadomo o co chodzi, to zawsze chodzi o pieniądze. I kolejne pytanie, kto i komu dał i ile? Ale to pytanie, na razie, zostaje bez odpowiedzi.
 
Ze stratą dla zawodników PDF Drukuj Email
sobota, 01 września 2018 16:49

 W związku z sytuacją w jakiej znalazł się Polski Związek Karate, po piśmie prezesa WKF, dział prawny Ministerstwa Sportu i Turystyki przygotował umowę jaką miał podpisać Polski Związek Karate i Polska Unia Karate. dotyczącą współpracy między tymi organizacjami. Współpraca miała polegać na tym, że Polski Związek Karate otrzyma środki na szkolenie, wyposażenie i delegowanie zawodników kadry na zawody organizowane pod flagą WKF, a Polska Unia Karate będzie zgłaszać tych zawodników na wybrane zawody WKF. Prezes PUK p.Paweł Połtorzecki, na spotkaniu w MSiT, zgodził się na podpisanie takiej umowy, a po kilku dniach poinformował nas, że takiej umowy nie podpisze. W związku z tym, zawodnicy karate i trenerzy nie mogą być finansowani w związku z ich udziałem na zawodach WKF.

 Do czasu wyjaśnienia sytuacji prawnej w jakiej się znalazł Polski Związek Karate, finansuje on tylko szkolenia i uczestnictwo zawodników kadry w ramach zawodów stylowych.


Poprawiony: sobota, 01 września 2018 16:49
 
Otwarte szkolenie Sport w Szkole PDF Drukuj Email
środa, 29 sierpnia 2018 17:27

Polski Związek Karate od dwóch lat bierze udział w programie unijnym Erasmus plus Sport. Projekt Sport w Szkole realizowany w ramach tego programu, chcemy zaprezentować szerszej grupie szkoleniowców. Dlatego organizujemy 9.09.2018 w Poznaniu otwarte szkolenie z zakresu tego projektu. Zajęcia odbędą się 9.09.2018 w Poznaniu w obiektach Uniwersytetu Ekonomicznego. Trening 9.09.2018 godz 9:00 w sali przy ul. Dożynkowa 9J, zajęcia teoretyczne 10:30 w sali przy ul. Dożynkowa 9D. Obiekty położone są blisko siebie. Koszt udziału w tym szkoleniu 20,00 zł od osoby.

 Osoby które potrzebują zakwaterowania mogą ten fakt zgłosić do shihan Mariusza Sieberta (tel. 608 331 944).

 Do zobaczenia na szkoleniu.


Poprawiony: środa, 29 sierpnia 2018 17:28
 
Akademickie Mistrzostwa Świata PDF Drukuj Email
niedziela, 22 lipca 2018 17:59
 W Kobe odbyły się Akademickie Mistrzostwa Świata organizowane przez organizację FISU. W zawodach tych startowało 239 zawodników z 33 krajów, w tym 13 zawodników z naszego kraju.
 W klasyfikacji medalowej, wygrali Japończycy zdobywając 10 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe medale, przed Iranem (1-4-5), Francją (1-2-5), Włochami (1-1-2) i Turcją (1-0-1). Polska zdobyła jeden brązowy medal, zajmując 13 miejsce razem z Chinami, Czechami, Kosowem, Luksemburgiem i Malezją.
 Nasi zawodnicy zdobyli brązowy medal w kata drużynowym w składzie: Maksymilian Szczypkowski, Aleksander Adamów i Jan Sieradzki). Ponadto zajęliśmy trzy 5 miejsca: kumite drużynowe mężczyzn, kumite indywidualne - Michał Parczewski -67kg i Szymon Stawiarski -75kg oraz trzy siódme miejsca: Dorota Banaszczyk -61kg, Maciej Gębka +84kg i Marcin Krykowski -84kg.
 Serdeczne gratulacje dla całej ekipy, jesteśmy z Was dumni.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 34
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2023. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS
FS