Pożegnanie kolegi PDF Drukuj Email
sobota, 22 maja 2021 10:41

Z przykrością informujemy, że w kilka dni temu zmarł Krzysztof Kubiś. Świetny karateka, zdobywca wielu medali na Mistrzostwach Polski i innych dużych imprezach karate.
Pogrzeb odbędzie się 24.05.2021 na cmentarzu katolickim na Dołach w Łodzi o godzinie 11:00.
 Cześć Jego pamięci!
Oss.
 
Jesteśmy w środku sezonu PDF Drukuj Email
sobota, 22 maja 2021 10:41

 Pod koniec kwietnia zaczęliśmy sezon startowy, bardzo spóźniony ze względu na ograniczenia związane z pandemią. W Legnicy i w Łodzi odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w strefach - południowej i wschodniej oraz dwa turnieje kwalifikacyjne do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate Olimpijskim. Przed nami jeszcze dwa turnieje w ramach MMM - w Szczecinie i w Poznaniu.
Ponadto przed nami turniej młodzików w karate Shotokan. Jest to nowa formuła w ramach naszego stylu. Zachęcam wszystkich do udziału w tej imprezie.
W połowie czerwca odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów, zarówno w Karate Shotokan i w Karate Olimpijskim oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Poznaniu.
 
Zebrania Zarządu PZK PDF Drukuj Email
niedziela, 28 marca 2021 20:48

 W pierwszym kwartale obecnego roku Zarząd PZK odbył już 4 zebrania. Na tych zebraniach przyjęto łącznie 165 klubów i okręgowych związków karate. Jest to wynik rekordowy, zwiększający o ponad 35% ilość członków Związku. Z prowadzonych rozmów z prezesami i trenerami różnych klubów karate wynika, że kolejne kilkanaście klubów chce zapisać się do PZK. Jeśli to nastąpi to karate reprezentowane przez PZK będzie trzecią dyscypliną w Polsce, jeśli chodzi ilość klubów zrzeszonych w Polskim Związku Sportowym i ilość osób ćwiczących daną dyscyplinę sportu. Wyprzedzać nas będzie tylko piłka nożna i piłka siatkowa. W kategorii sportów indywidualnych i kategorii sportów walki będziemy zdecydowanie na pierwszym miejscu. Jeśli chodzi o ilość klubów zrzeszonych w jednym Związku, to mamy więcej klubów niż judo i zapasy razem wzięte.
 W połowie czerwca zaplanowane są Mistrzostwa Polski Seniorów. Na jednej hali przeprowadzone zostaną mistrzostwa w Karate Kyokushin, Karate Olimpijskim, Karate Shotokan i Karate Tradycyjnym. Oczywiście każda grupa będzie rozgrywała walkę o medale według przepisów z danego stylu. Zgłoszenia dla Karate Olimpijskiego i Karate Shotokan będą przyjmowane poprzez www.poland-karate.pl. Do zawodów będą dopuszczeni tylko zawodnicy z klubów mających aktualną licencję klubową oraz mających aktualną licencję zawodniczą i stopień potwierdzony przez PZK.
 W Karate Olimpijskim w kategorii junior młodszy, junior i młodzieżowiec, zaplanowane są dwa turnieje kwalifikacyjne. Wyniki z tych zawodów będą decydowały o dopuszczeniu do Mistrzostw Polski w tych kategoriach wiekowych. W zawodach w grupie młodzieżowców będą tylko trzy kategorie wagowe, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn, takie jak w konkurencjach olimpijskich.
 Szykujemy się do zawodów międzynarodowych, ale musimy uwzględnić ograniczenia z jakimi borykają się organizatorzy głównych imprez mistrzowskich i obecnie nie jesteśmy w stanie podać terminów tych imprez.
 Za organizację Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Karate Olimpijskim odpowiedzialnym jest shihan Ryszard Kulikowski.
 
Zebrania Zarządu PZK PDF Drukuj Email
niedziela, 07 lutego 2021 21:38
 W Warszawie 27.01.2021 odbyło się zebrania Zarządu Polskiego Związku Karate. Większość uczestników zebrania, brała udział w zebraniu poprzez ZOOM.
W czasie zebrania:
1. Omówiono działania związane z akcją zbierania 1% podatków od osób fizycznych na potrzeby Polskiego Związku Karate,
2. Prezes Maciej Sokołowski przedstawił rezultaty rozmów i ustaleń z pracownikami ministerstwa sportu,
3. Przyjęto do Związku 111 nowych klubów i jeden okręgowy związek karate. Jest to rekordowa ilość przyjęć na jednym zebraniu.
4. Postanowiono przygotować zmiany organizacyjne pracy biura w związku ze znaczną ilością klubów które wstąpiły do Związku.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 34
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2023. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS
FS