Mistrzostwa Polski Seniorów WKF 21.02.2015 Wrocław - wyniki PDF Drukuj Email
niedziela, 08 marca 2015 09:20
Wrocławski Klub Sportów Azjatyckich „Budokan” przy współpracy z Wrocławskim Komitetem Organizacyjnym The World Games 2017 był organizatorem XXXV Mistrzostw Polski Seniorów Karate WKF.

W zawodach wzięło udział 150 zawodniczek i zawodników z 37 klubów.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał przedstawiciel Ministerstw Sportu i Turystyki Andrzej Banasiak oraz oficjalnie głos podczas otwarcia zabrali wiceprezes Polskiego Związku Karate Wacław Antoniak i Prezes WKO TWG 2017 Piotr Przygoński.

Zawody objęte zostały honorowym patronatem Prezydenta Miasta Wrocławia Rafała Dutkiewicza i Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego.

Mistrzostwa swoją obecnością zaszczycili także:
1. Jarosław Maroszek – dyrektor Departamentu Zdrowia i Promocji Województwa,
2. Renata Mauer- Różańska – przewodnicząca Komisji Sportu i Rekreacji,
3. Zdzisław Paliga – kanclerz Akademii Wychowania Fizycznego,
4. Bolesław Murdza – przedstawiciel firmy Onninen – fundator nagród dla medalistów,

Klasyfikacja medalowa Mistrzostw:
1. Bodaikan Szczecin
2. Olimp Łódź
3. Budokan Wrocław

Oficjalna strona Mistrzostw Polski na której dostępne są wyniki, zdjęcia, reportaże filmowe:
www.mpkarate-wroclaw.pl/ wyniki
www.mpkarate-wroclaw.pl/index.php/relacja zdjęcia, reportaże filmowe …,

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym. Mistrzostwa zorganizowane zostały wg standardów wymaganych przy organizacji imprez o randze mistrzostw europy i świata.
Mistrzostwa Polski były jednymi z zawodów, które będą miały wpływ na powołanie reprezentacji Polski na Mistrzostwa Europy Karate WKF, które odbędą się w dniach 19-22 marca 2015r. Istanbuł ( Turcja).
Pierwszych sześciu zawodników w konkurencjach indywidualnych Mistrzostw Europy kwalifikuje się do I Igrzysk Europejskich ( 13-14.06.2015 Baku-Azerbejdżan) www.baku2015.com/en/sports/Karate

Copyright © 2017. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.