Bratysława 36th Grand Prix Open Slovakia - wyniki PDF Drukuj Email
sobota, 05 marca 2016 16:53

W stolicy Słowacji Bratysławie odbył się elitarny turniej 36th Grand Prix Slovakia. Startowało w nim ponad 1200 zawodników z 18 państw. Brała w nim również udział polska reprezentacja kata. Oprócz licznie obsadzonych kategorii (kata senior blisko 40 zawodników czy U21 - 29 startujących) polscy zawodnicy dobrze spisali się w starciu z medalistami ME czy Karate 1.

Słowa uznania należy przyznać Maksymilianowi Szczypkowskiemu, który w swojej konkurencji U21 zdobył 1 m pokonując bardzo dobrych zawodników z kadry Słowacji,Czech,Węgier czy Austrii. Również młoda drużyna kata junior w składzie Adamów Alek,Bartoszewski Łukasz i Kowalewicz Michał wywalczyła złoto w kata team junior oraz tu miła niespodzianka kata team seniors. Przypomnę również,że podczas ostatnich ME WKF na Cyprze drużyna zdobyła 5 m tuż za podium, a był to jej dopiero pierwszy start. Świetnie spisała się Kamila Bracikowska,która w swojej konk. zdobyła brąz natomiast w konk U21 srebrny medal. W kata seniorek również zanotowała dobry występ Olga Chmielewska zdobywając 3 m. Eliza Gaweł w konkurencji junior powtórzyła miejsce 3 z Berlina. Jak ważna jest wydolność organizmu oraz przygotowanie kondycyjne świadczy 14 stoczonych walk przez Alka Adamowa (team junior,senior,ind jun i U21) i zdobycie w kata junior 3 m. Drużyna kata seniorek w składzie Izka Piechota, Marta Jeziorska, Madzia Mazajczyk zdobyła w swojej konkurencji 3 m.
Słowa uznania należą się również tym ,którzy startowali lecz nie odnieśli miejsc medalowych jednak udział w tak prestiżowych zawodach zapewne przyczyni się do zdobycia nowych doświadczeń,które zaowocują w przyszłości.
Dziękuję wszystkim trenerom,którzy przyczynili się do powyższych wyników zwłaszcza Tadeuszowi i Joli Brudniak, Zdzisiowi Tupko, Oskarowi Łuczkiewiczowi i Tomkowi Wosickiemu.
 
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2023. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS
FS