Sprawozdanie ze startów i przygotowań w roku 2016 PDF Drukuj Email
czwartek, 30 czerwca 2016 07:48

                                                              

      W większości klubów PZK nastał czas roztrenowania oraz przygotowania ogólnego zawodników. Zaplanowane są obozy oraz zgrupowania.

Zawodnicy Kadry Narodowej  kata począwszy od kategorii kadet kończąc na seniorach brali udział w intensywnym szkoleniu na zgrupowaniach kadry w Spale, Wałczu i Giżycku oraz licznych konsultacjach kata w Kędzierzyn Koźle, Ostrzeszowie i Kaliszu.

Wypełniony kalendarz imprez obfitował turniejami nie tylko krajowymi. I tak, podczas ME EKF kadetów, juniorów oraz U21 na Cyprze dobrze zaprezentowała się drużyna kata juniorów w składzie. A. Adamów,Ł. Bartoszewski, M. Kowalewicz kwalifikując się do repasaży i walki o 3m. Niestety przegrywają z Włochami i tym samym zajmując  5 miejsce. Jest to pierwsza tak dobra pozycja drużyny juniorów na ME WKF. Natomiast na ME WKF seniorów we Francji w Montpellier dobrze zaprezentował się Bartosz Mączka, który przegrał walkę w 3 rundzie. Olga Chmielewska przegrała w repasażu zajmując punktowane 9 miejsce. Drużyna kata w składzie : B. Mączka, M. Szczypkowski i M. Tomiczek w drugiej rundzie przegrała z Chorwacją – pozostał mały niedosyt tym bardziej,że zaprezentowane kanku sho było w świetnym stylu. Drużyna seniorek reprezentowana przez : I. Piechotę, M. Mazajczyk, M. Jeziorską przegrała swój pierwszy występ jednocześnie odpadając z mistrzostw. Jednak płacąc przysłowiowe frycowe uzyskała cenne doświadczenie, które zapewne zaprocentuje w przyszłości.

W najważniejszym turnieju po ME czyli Premier League Karate 1 w Salzburgu reprezentacja kata drużynowego seniorów  (Mączka, Szczypkowski, Tomiczek) odniosła spektakularny sukces zajmując 3 miejsce. Był to pierwszy medalowy wynik drużyny kata w historii PZK na tak renomowanych zawodach.

Również w zawodach zagranicznych bardzo licznie obsadzonych reprezentacja uzyskiwała medalowe miejsca ( Berlin Open, Grand Prix Slovakia w Bratysławie, Grand Prix Hradec Kralove) również te z najwyższej półki. Bardzo dobrze spisali się : O. Chmielewska, I. Piechota, M. Mazajczyk, M. Jeziorska, K. Bracikowska, E, Gaweł, Z. Osiejewska, A. Jędrzejczyk oraz M. Szczypkowski, M. Kowalewicz, A. Steczuk, D. Gaweł, A. Adamów, D. Luciński, Sz. Cieślik, M. Adametz, M. Mullauer

Zawody zagraniczne przeplatały się z krajowymi. Licznie obsadzone MP karate WKF seniorów we Wrocławiu z doskonałą organizacją czy Puchar Polski karate WKF w Rumii oraz Shotokan w Suchym Lesie.

Tak jak na wstępie w okresie letnim nastanie czas przygotowań do sezonu jesiennego, który obfituje min. W MŚ seniorów karate WKF w Linz w Austrii, ME karate shotokan ESKA w Atenach w Grecji oraz cykl zawodów Premier League Karate 1 czy jeden z najważniejszych i największy turniej w Polsce Polish Open w Bielsku Białej.

W okresie wakacyjnym przewidziano sporo zgrupowań oraz konsultacji kata min. w Głubczycach organizowany przez J. Hołde z udziałem Maestro Santo Torre. Również nad morzem w Jarosławcu obóz z udziałem znanych szkoleniowców organizowany przez J. Harasta. W najbliższym czasie kadrowicze uczestniczyć będą na cyklicznym campie w Umag w Chorwacji z udziałem Luca Valdesi i Rika Usami oraz na Sycylii u Maestro Santo Torre.

 

Ze sportowym pozdrowieniem

Wacław Antoniak

 

Poprawiony: czwartek, 30 czerwca 2016 07:51
 
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2023. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS
FS