Szkolenia w czasie wakacji PDF Drukuj Email
sobota, 16 lipca 2016 22:46

 W najbliższym czasie (na początku sierpnia) Międzynarodowy Komitet Olimpijski podejmie decyzję o wprowadzeniu nowych dyscyplin do programu Letnich Igrzysk Olimoijskich. Jednym z kandydatów jest nasza dycyplina - karate. Jedyną organizacją która reprezentuje karate w ramach MKOlu jest WKF. Obecnie cały "świat kaarte" czeka na tę ważną dla nas decyzję, która będzie miała zasadnicze znaczenie dla dalszego rozwoju karate na całym świecie.

 Tuż przed tym terminem w Legnicy będziemy mieli międzynarodowe szkolenie prowadzone przez sensei Giuseppe Beghetto. Sedecznie na to szkolenie zaprasza wszystkich ćwiczących karate,a przede wszystkim treneró karate oraz zawodników kadry Masters. Warto skorzystać z olbrzymiej wiedzy sensei Beghetto, aby wzbogacić swój warsztat trenerski i jeszcze lepiej przygotowywać swoich zawodników do rywalizacji sportowej w ramach karate WKF.

 Na początku sierpnia chcę zaprosić wszystkich szkoleniowców zaangażowanych w projekt Erasmus plus Sport oraz wszystkich trenerów którzy prowadzą dzieci na poziomie (wiekowym) szkoły podstawowej  na dwudniowe szkolenie prezentujące międzynarodowy projekt Erasums plus Sport. Na tym szkoleniu chcę przedstawić założenia programowe, pewne informacje teoretyczne dotyczące tego projektu oraz zestaw ćwiczeń opracowany dla tego projektu. Projekt Erasmus plus Sport obejmuje sześć krajów z Europy (Włochy, Francję, Niemcy, Hiszpanię, Portugalię i Polskę) trwać będzie do końca 2018 roku i w każdym kraju obejmie po cztery szkoły postawowe. Finansowany jest ze środków Unii Europejskiej. Założenia programowe opracowywane są przez ekspertów z kilku europejskich uniwersytetów.

Termin i miejsce spotkania podane zostaną w najbliższym czasie.

 W drugiej połowie sierpnia (23-28.08.2016) w Głubczycach odbędzie się otwarte zgrupowanie kadry kata PZK w karate WKF. Zajęcia prowadzić będzie trener kadry Marek Chwiralski oraz zaproszony gość sensei Santo Torre z Włoch. W dniach 23-25.08 w zajęciach mogą udział tylko zawodnicy kadry kata oraz zawodnicy klubowi z klubów zrzeszonych w PZK startujący w zawodach kata. Jest to zgrupowanie w ramach przygotowań do MŚ WKF oraz zawodów K1. W dniach 26-28.08.2016 w zgrupowaniu mogą wziąć udział wszyscy ćwiczący karate (zgrupowanie otwarte). Na otwartym zgrupowaniu będzie ćwiczone kata Unsu w pełnym zakresie szkolenia (kihon z elementami tego kata. bunkai oraz wszystkie szczegóły potrzebne szkoleniowcom i zawodnikom).

 W Pleszewie 9.09.2016 (piątek) odbędzie się egzamin na stopnie dan. Osoby zainterseowane przystąpieniem do tego egzaminu proszone są o nadsyłanie swoich zgłoszeń do biura Komisji Karate Shotokan do Szczecina (mailowo lub listownie).

 W Pleszewie 10.09.2016 (sobota) odbędzie się szkolenie na licencję trenerską 2017. Zgłoszenia należy nadsyłać na adres Komisji Karate Shotokan. Jeśli będzie taka potrzeba to kolejne szkolenie na licencję trenerską odbędzie się pod koniec roku.

 
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2023. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS
FS