XI Ogólnopolski Turniej Karate SHOTOKAN dla Dzieci, Młodzieży i Masters 02.10.2016r Stargard PDF Drukuj Email
czwartek, 15 września 2016 21:32

SHOBU-KAN Stargardzkie  Stowarzyszenie Karate

Polski Związek Karate

Urząd Miasta Stargard

Starostwo Powiatowe w Stargardzie

Zapraszają na

XI Ogólnopolski Turniej Karate SHOTOKAN

dla Dzieci, Młodzieży i Masters

Dziecięcą Ligę Karate Shotokan PZK

02.10.2016r Stargard

Regulamin Zawodów

Organizator:SHOBU-KANStargardzkie Stowarzyszenie Karate

PZK Komisja Karate Shotokan

Urząd Miasta Gminy Stargard Szczeciński

Starostwo Powiatowe w Stargardzie Szczecińskim

Cel turnieju: wyłonienie najlepszych zawodników w Karate SHOTOKAN w kategorii dzieci, młodzieży, masters

Miejsce turnieju:  Zespół Szkół nr 2- sala gimnastyczna w Stargardzie , oś Zachód B/15A

Termin turnieju: 02.10.2016 (niedziela), godzina rozpoczęcia 9.00

Warunki udziału w Turnieju:

Zawodnicy muszą posiadać aktualne badania lekarskie oraz licencję zawodniczą, potwierdzeniem stopnia w karate jest wyłącznie Certyfikat PZK.

Posiadanie ubezpieczenia NW dla sportowców

Dostarczenie zgłoszenia na XI Ogólnopolski Turniej Karate SOTOKAN dla dzieci i młodzieży zgodnie z załączonym wzorem do dnia 28.09.2016r na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , listownie na adres SHOBU-KAN SSK Bożena Prządka ul. Daleka 8,  73-110 Stargard Szcz.; fax.091/578 43 57,

Potwierdzenie stopnia zaawansowania dla dzieci min 9.1 kyu

Zasady rozgrywek Dziecięcej Ligii Karate Shotokan w odrębnym Regulaminie

Przepisy Ogólnopolskiego Turnieju Karate Shotokan: Zawody będą rozgrywane w oparciu o przepisy ESKA/WSKA oraz zapisy niniejszego regulaminu. W Kumite wymagane są białe napiętniki oraz ochraniacze na zęby.

Sędziowanie:

Zawodnicy będą kwalifikowani do danej kategorii na podstawie dokładnej daty urodzenia (dzień, miesiąc, rok). Zawodnik do 13 roku życia może brać udział w rywalizacji tylko w swojej kategorii wiekowej, wyjątek stanowią konkurencje drużyn kata.

Zawodnicy startujący w konkurencji Kumite poza kategorią junior mogą brać udział tylko w swojej kategorii wiekowej.

Losowanie zawodników biorących udział w XI Ogólnopolskim Turnieju Karate SHOTOKAN odbędzie się w dniu 29.09.2016r w siedzibie klubu SHOBU-KANw Stargardzie Szczecińskim.

W przypadku zgłoszenia małej ilości zawodników (min. 4 osoby w konkurencji) istnieje możliwość łączenia konkurencji w porozumieniu i za zgodą Sędziego Głównego Turnieju.

W dniu zawodów można będzie wykreślić zawodnika bez możliwości nanoszenia zmian.

Szczegóły konkurencji kata dzieci zawiera tabela poniżej, w konkurencji kata drużynowe zawodnicy w każdej rundzie muszą wykonać inne kata.

Złożenie protestu dotyczącego decyzji sędziowskiej wymaga formy pisemnej oraz wpłacenia wadium w kwocie 300,00 zł.

W trakcie zwodów w okolicy plansz mogą przebywać wyłącznie startujący zawodnicy i trenerzy.

KONKURENCJE

KATA ind. MASTERS 46 lat i powyżej MĘŻCZYŹN

Nagrody :

-        puchary, medale, dyplomy

-        nagrody rzeczowe dla zawodników klasyfikowanych do miejsc medalowych

Postanowienia końcowe:

Zawodnicy startujący w Kumite muszą posiadać białe napięstniki zgodnie z homologacją PZK i ochraniacze na zęby

Do dekoracji zawodnicy występują w karategach lub kompletnych dresach klubowych

Kluby ubezpieczają swoich zawodników od NW we własnym zakresie

Opłaty startowej należy dokonać u organizatora w dniu zawodów i/ lub na konto Klubu SHOBU-KANSSK BRE Bank S.A. w Stargardzie Szczecińskim ul. Piłsudskiego 3, nr konta 28 1140 2017 0000 4702 1098 7867 w kwocie 40,00 zł od  jednej konkurencji indywidualnej, 70,00 zł za dwie konkurencje indywidualne oraz 90,00 zł od konkurencji drużynowej.

Noclegi możliwe do rezerwacji we własnym zakresie:

- Hotel Staromiejski ul. Spichrzowa

- Hotel 104 OSiR  ul. Pierwszej Brygady

- Hotel Spichrz ul. Gdańska

- Hotel Lord ul. Gdańska

- Hotel Grodzki ul. Grodzka

Informacje dotyczące sędziów:

Organizator zapewnia noclegi dla sędziów zamieszkałych powyżej 150 km w dniu 01/02.010.2016r. Listę sędziów powołanych do sędziowania zgodnie z kwalifikacjami ustali Organizator wraz z Przewodniczącym Komisji Sędziowskiej Shotokan PZK i powiadomi odrębnym pismem. Organizator prosi sędziów powołanych do udziału w pracy Zespołu Sędziowskiego o pisemne potwierdzenie udziału do dnia 26.09.2016r. w zawodach na adres email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. celem dokonania rezerwacji noclegu.

Program Turnieju

8.00 8.40 Przyjazd ekip, rejestracja i sprawdzanie dokumentów lub po telefonicznym ustaleniu z organizatorem w dniu 01.10.2016r

9.00 Odprawa sędziów

9.10 Odprawa kierowników Ekip

9.20 Oficjalne otwarcie Turnieju

9.40 Rozpoczęcie konkurencji

19.00 Zakończenie Turnieju

Karta zgłoszenia Klubu wzór

Nazwa Klubu ............................................................ Telefon kontaktowy ................................

L.p

Nazwisko i imię/

nr licencji

Nazwa konkurencji

Data urodzenia

Stopień w karate

Poprawiony: czwartek, 15 września 2016 21:40

Copyright © 2017. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.