Intensywne wakacje dla karateków PDF Drukuj Email
środa, 28 czerwca 2017 22:49

W ubiegłą sobotę odbył się w Warszawie Walny Zjazd Sprawozdawczy Polskiego Związku Karate. Delegaci przyjęli bilans Związku za 2016 i pojęli jedną ważną uchwałę. Obrady prowadził w sposób bardzo profesjonalny Paweł Sujka, dzięki niemu nie było dłużyzn i delegacji mogli w miarę szybko wrócić do swoich klubów.
W samym czasie część naszych sędziów prowadziła zawody w Austrii.
W obecnym tygodniu spora grupa naszych zawodników i trenerów uczestniczy w dużym szkoleniu w Umag (Chorwacja), Szkolenie to zakończy się dużymi zawodami dla kadetów, juniorów i U21, będą to pierwsze zawody kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, które odbędą się za rok w Argentynie.
Równolegle z tym zgrupowaniem, na Sycyli (jak co rok) odbywa się otwarte zgrupowanie prowadzone przez shihan Santo Torre (również z udziałem polskich karateków).
W kolejnym tygodniu w Sopocie odbędzie się zgrupowanie kadry Związku z udziałem sędziów i zawodników z kilku krajów europejskich. Tam nasi zawodnicy szykować się będą do udziału w Igrzyskach, a sędziowie podnosić będą swoje kwalifikacje.
Za kilka tygodni 11 polskich zawodników i zawodniczek będzie brało udział w bardzo dużych i prestiżowych zawodach jakimi są The World Games, które odbędą się we Wrocławiu. Spotkają się tam przedstawiciele z 30 różnych dyscyplin sportu z całego świata. Karate reprezentować będzie 96 najlepszych zawodników wytypowanych na podstawie osiągniętych wyników przez WKF. Zawody karate odbędą się w dniach 25 i 26 lipca 2017, warto je zobaczyć.
Po tych zawodach w Portugalii odbędą się Uniwersyteckie Mistrzostwa Europy, również z udziałem polskich zawodników reprezentujących różne polskie uniwersytety.
W międzyczasie różne kluby organizują własne obozy szkoleniowe, w których będą uczestniczyli zawodnicy z całego Związku.

Udanych wakacji,
Oss,
Wacław Antoniak
 
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2023. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS
FS