Zbliżają się wakacje PDF Drukuj Email
poniedziałek, 18 czerwca 2018 17:37

Jest już druga połowa czerwca i praktycznie wszyscy szykują się do wakacji. Oprócz wypoczynku wielu trenerów i zawodników będzie się szykowało do następnego sezonu.

 Reprezentację AZS czekają ciekawe i bardzo ważne zawody, a mianowicie Akademickie Mistrzostwa Świata w połowie lipca w Kobe. Czekamy na dobre wyniki bo nasza ekipa jest dobrze przygotowana do tych zawodów.

Oprócz szkoleń prowadzonych w ramach kadry odbędą się liczne zgrupowania klubowe.

 Pod koniec roku szkoleniowego we wszystkich klubach przeprowadzane są egzaminy na stopnie, jeśli egzaminatorzy szybko prześlą swoje protokoły to jest szansa aby uczniowie otrzymali certfikaty jeszcze przed wyjazdem na wakacje. Czasu jest już niewiele.

 W czasie wakacji planujemy przeprowadzić szkolenie dla trenerów z PZK z zakresu projektu Sport w Szkole (program w ramach Erasmus plus Sport). Nasi trenerzy w tym miesiącu kończą szkolenia w 4 szkołach (Elbląg, Łódź, Poznań i Szczecin) i prześlą wyniki swojej pracy do zespołów naukowych które opracują te wyniki i przedstawią je w formie opracowań naukowych. Wyniki będziemy znali pod koniec tego roku kalendarzowego i przedstawimy je wszystkim zainteresowanym. Informacje o otwartym szkoleniu dla trenerów podamy w najbliższym czasie.

 W biurze Związku prowadzimy liczne działania w sprawie zmiany decyzji prezesa Espinosa dot przynależności PZK do WKF. Jeśli nie otrzymamy pozytywnej decyzji w tej sprawie od Komisji Prawnej WKF, to podobnie jak kilkanaście lat temu Słowacki Związek Karate zwrócimy się do Międzynarodowego Trybunału Sportowego i tam będziemy dochodzili do prawnego załatwienia tej sprawy. Słowacki Związek Karate wygrał i został przywrócony do członkostwa w WKF.

 Udanych wakacji.

 

Wacław Antoniak

 
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2023. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS
FS