Sprawy porządkowe PDF Drukuj Email
wtorek, 05 marca 2019 11:04


 Zarząd Polskiego Związku Karate postanowił uporządkować relacje pomiędzy Związkiem a klubami członkowskimi, dotyczące udziału w zawodach karate zawodników zrzeszonych w klubach członkowskich.
 W związku z tym, że niektóre kluby zrzeszone w Związku, organizują zawody w ramach konkurencyjnej organizacji i nie dopuszczają do uczestnictwa w tych zawodach klubów członkowskich Związku, będziemy traktować takie działania, jako niezgodne ze statutem PZK. Kluby takie narażają się na wykluczenie ze Związku.
 Część zawodników, z różnych powodów, nie bierze udziału w zawodach organizowanych w ramach Związku, dlatego zawodnicy ci będą mieli zawieszane licencje zawodnicze w ramach Związku i po braku aktywności przez ponad rok, będą musieli ponownie występować o wyrobienie licencji zawodniczej w danym klubie.
 Zgodnie ze statutem PZK, klub mający ponad rok, zaległości w wykupieniu licencji klubowej, naraża się na wykluczenie ze Związku. Ponadto kluby chcące brać udział w zawodach PZK muszą mieć aktualną licencję klubową. Sezon startowy już praktycznie się zaczyna, dlatego trzeba być gotowym do udziału w tej rywalizacji.
 Udział w zawodach kwalifikacyjnych oraz w zawodach mistrzowskich będzie miał decydujący wpływ na ranking, w wyniku którego tworzyć będziemy Kadrę Narodową. Przypominamy, że na zawodach międzynarodowych, w ramach reprezentacji mogą brać udział tylko zawodnicy z Kadry Narodowej.
 
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2023. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS
FS