Oświadczenie Ministerstwa Sportu i Turystyki PDF Drukuj Email
piątek, 08 marca 2019 14:09
Na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki ukazało się oświadczenie dotyczące naszej dyscypliny sportu. Z tego oświadczenie jednoznacznie wynika, że w karate działa tylko jeden Związek zajmujący się sportem wyczynowym. Do jego zadań należy organizacja Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, tworzenie Kadry Narodowej i wysyłanie Reprezentacji Polski na zawody międzynarodowe.
 W nawiązaniu do tego oświadczenia, pragnę dodać, że Polski Związek Karate podpisał umowę, napisaną przez dział prawny ministerstwa, ale umowa może być ważna jak podpiszą ją obie strony. Zarząd PUK nie zgodził się na podpisanie tej umowy (zaproponował inną, która zawiera zapisy niezgodne z polskim prawem) i dlatego tej umowy praktycznie nie ma. Dlatego nasi zawodnicy stracili w tamtym roku 750.000 zł a w tym roku mogą stracić kolejne 550.000 zł.
 Informujemy wszystkich zainteresowanych funkcjonowaniem w ramach sportu karate, że podobnie jak w latach poprzednich, organizujemy MP Seniorów i MP Juniorów i Młodzieżowców w ramach karate olimpijskiego i w ramach karate Shotokan i Kyokushin oraz Puchary Polski.
 Wymogi uczestnictwa w tych zawodach są znane wszystkim członkom Związku, t.zn. aktualna licencja klubowa, licencje zawodnicze, licencje trenerskie (na 2019 rok) oraz posiadanie stopni wymaganych regulaminem zawodów. Respektujemy tylko stopnie uzyskane w ramach Związku.
 
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2023. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS
FS