Mistrzostwa Polski Karate Shotokan 17.10.2020 Stargard PDF Drukuj Email
niedziela, 27 września 2020 20:27

                                                      

 „SHOBU-KAN” Stargardzkie  Stowarzyszenie Karate

 

Polski Związek Karate

 

 

 

Zapraszają na

Mistrzostwa Polski Karate

SHOTOKAN

 

 

pod Honorowym Patronatem

Prezydenta Miasta Stargard


17.10.2020r Stargard

 

 

Regulamin Zawodów

 

Organizator:SHOBU-KAN” Stargardzkie Stowarzyszenie Karate

                         PZK Komisja Karate Shotokan

                         Gmina Miasto Stargard Szczeciński

       

Cel turnieju: wyłonienie najlepszych zawodników w Karate SHOTOKAN oraz szerokiej Kadry Narodowej na rok 2020r, popularyzacja karate.

 

Miejsce turnieju: Hala Sportowa OSiR ul. Pierwszej Brygady w Stargardzie

 

Termin turnieju: 17.10.2020 (sobota), oficjalne otwarcie  09.20, planowane rozpoczęcie konkurencji od 09.45

 

Warunki udziału w Mistrzostwach Polski:

 

Ø  Do Mistrzostw Polski Karate Shotokan mogą zgłaszać wyłącznie Kluby sportowe zrzeszone w PZK i posiadające aktualną licencję klubową na 2020r. Zawodnicy muszą posiadać aktualne badania lekarskie oraz aktualną licencję zawodniczą na 2020r, potwierdzeniem stopnia może być wyłącznie Certyfikat PZK.

Ø  Posiadanie ubezpieczenia NW dla sportowców

Ø  Dostarczenie zgłoszenia na Mistrzostwa Polski w Karate SHOTOKAN dla młodzieży tylko zgodnie z załączonym formularzem Excel (dostępny ze strony internetowej PZK) zgłoszenia do dnia 13.10.2020r on-line przez stronę https://poland-karate.pl. Obowiązkiem zgłaszającego jest przesłanie kopi zgłoszenia na e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Po wskazanym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Ø  Zawodnicy będą kwalifikowani do danej kategorii na podstawie dokładnej dziennej daty urodzenia (dzień, miesiąc, rok). Zawodnicy 14-15 lat (Młodzicy) mogą brać udział tylko w jednej kategorii wiekowej oraz w konkurencji kata kategorii Kadet. Potwierdzenie stopnia wyszkolenia dla Młodzików (14-15 lat) – kata min. 7 kyu, kumite min. 6 kyu; kadetów – kata min. 5 kyu, kumite min. 4 kyu; dla juniorów i seniorów – kata min. 4 kyu, kumite min. 3 kyu.

Ø  Weryfikacja dokumentów zawodników biorących udział w Mistrzostwach Polski Karate Shotokan odbędzie się w dniu 16.10.2020r od godz. 16.00 do 18.00 w Hali Sportowej OSiR ul. Pierwszej Brygady. W indywidualnych przypadkach  po uzgodnieniu z organizatorem możliwe będzie sprawdzenie dokumentów przed zawodami na Hali Sportowej od godziny 8.30.

Ø  Losowanie zawodników odbędzie się po weryfikacji dokumentów o godz. 20.00 w Hotelu 104. po losowaniu niemożliwe są jakiekolwiek zmiany, poza wykreśleniem zawodnika.

Ø  Wiek zawodników:

·         Młodzik 14 – 15 lat - młodzik może startować w konkurencji przewidzianej dla młodzików i może wziąć udział w konkurencji kata kadetów bez możliwości startu w Kumite Kadetów.

·         Kadet 16 - 17 lat - kadet może startować w konkurencji przewidzianej dla kadetów i może wziąć udział w konkurencji kata i kumite indywidualne oraz kata drużynowe junior.

·         Junior 18 – 20 lat – może wziąć udział w konkurencji indywidualnej kata i kumite seniorów oraz w konkurencji kata drużynowe Senior

·         Senior powyżej 21 lat.

 

Przepisy turnieju, Sędziowanie: Zawody będą rozgrywane w oparciu o przepisy ESKA/WSKA i zapisy niniejszego regulaminu. W Kumite wymagane są białe napięstniki oraz ochraniacze na zęby, organizator nie zapewnia pasów (białe, czerwone) wymaganych do startu zawodnika. Warunkiem nadania tytułu Mistrza Polski Shotokan w danej konkurencji jest udział minimum 4 zawodników, drużyn w danej konkurencji.

·         Finały poszczególnych konkurencji będą rozgrywały się bezpośrednio po eliminacjach.

·         Kumite czas walki kategorii Młodzik 14-15 lat 90 sekund; Kadeci, Junior i Senior 2 minuty, w walce Finałowej kategorii Senior czas walki 3 min.

·         W konkurencji Kata drużynowe skład drużyny można uzupełnić 1 osobą z niższej kategorii wiekowej.

·         Lista Kata - zawodnicy wykonują kata zgodnie z przepisami ESKA/WSKA.

·         Złożenie protestu dotyczącego decyzji sędziowskiej wymaga formy pisemnej oraz wpłacenia wadium w kwocie 300,00 zł.

·         W trakcie zwodów w okolicy plansz mogą przebywać wyłącznie startujący zawodnicy i trenerzy.

 

Konkurencje rozgrywane:

 

MŁODZIEŻ 14 – 15

 

KADET 16 – 17

 

JUNIOR  18 – 20

 

SENIOR  21 i starsi

 

Kata ind. młodziczek

Kata ind. Kadetek

Kata ind. Juniorek

Kata ind. Seniorek

Kata ind. młodzików

Kata ind. Kadetów

Kata ind. Juniorów

Kata ind. Seniorów

Kata dr. młodziczek

Kata dr. Kadetów

Kata dr. Juniorek

Kata dr. Seniorek

Kata dr  młodzików

Kata dr. Kadetek

Kata dr. Juniorów

Kata dr. Seniorów

Kumite ind. młodziczek

Kumite ind. Kadetów

Kumite ind. Juniorek

Kumite ind. Seniorek

Kumite ind. młodzików

Kumite ind. Kadetek

Kumite ind. Juniorów

Kumite ind. Seniorów

 

Nagrody :

-  medale, dyplomy

 

Postanowienia końcowe:

UWAGA:

W czasie trwania zawodów wszystkie osoby towarzyszące zawodnikom, ekipy poszczególnych klubów sportowych mogą przebywać jedynie na miejscach dla widowni przy zachowaniu ogólnie przyjętych zasad związanych z Pandemią COVID-19 (szczególne stosowanie masek ochronnych na nos i usta, dezynfekcja rąk.

 

·         W obszarze pola walki może przebywać tylko zawodnik/ zawodnicy i Trenerzy

·         Do dekoracji zawodnicy występują w karategach lub kompletnych dresach klubowych

·         Opłaty startowe należy dokonać w kwocie: 90,00 zł za jedną konkurencję indywidualną oraz 150,00 zł za konkurencję drużynową. Wpłaty można dokonać w dniu 16.10.2020r bezpośrednio po weryfikacji dokumentów lub przelewem na numer rachunku bankowego Stowarzyszenia: Alior Bank nr konta 36 2490 0005 0000 4530 4376 0208 z dopiskiem: opłata startowa MP Shotokan, nazwa Klubu…

·         Organizator NIE PRZEWIDUJE Ekspozycji i sprzedaży towarów Firm sportowych

·         Środki ochrony indywidualnej związane z obostrzeniami spowodowanymi podwyższonym stanem epidemiologicznym leżą w zakresie osób  zainteresowanych udziałem w zawodach.

·         Noclegi możliwe do rezerwacji we własnym zakresie:

- Hotel Staromiejski ul. Spichrzowa

- Hotel 104 ul. Pierwszej Brygady (liczba miejsc ograniczona)

- Hotel Spichrz ul. Gdańska

- Hotel Lord ul. Gdańska - Hotel Grodzki ul. Grodzka

 

 

Informacje dotyczące sędziów:

Organizator zapewnia noclegi dla sędziów zamieszkałych powyżej 150 km w dniu 16/17.10.2020r.

16 października w Sali konferencyjnej Hotelu 104 od godz. 17.00 odbędzie się kurs sędziowski, zgłoszenia osób zainteresowanych zdobyciem uprawnień sędziego w systemie ESKA/WSKA przyjmuje Sędzia Świtowy WSKA/ ESKA Jarosław Prządka na adres e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .. Lista sędziów powołanych do sędziowania zgodnie z kwalifikacjami zostanie przesłana odrębnym pismem, dla wszystkich sędziów powołanych do pracy w Zespole Sędziowskim Mistrzostw Polski - kurs sędziowski jest obowiązkowy. Organizator prosi sędziów powołanych do udziału w pracy Zespołu Sędziowskiego o pisemne potwierdzenie udziału. w zawodach do dnia 12.10.2020r na adres email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. celem dokonania rezerwacji noclegu.

 

 
 
Program Mistrzostw Polski

 

16.10.2020 Piątek – Hala Sportowa OSiR ul. Pierwszej Brygady

16.00 – 18.00 Rejestracja i weryfikacja  dokumentów

 

17.10.2020 SobotaHala Sportowa OSiR ul. Pierwszej Brygady

8.00 – 8.45 Przyjazd ekip, rejestracja i sprawdzanie dokumentów

9.00 – Odprawa Kierowników Ekip

9.15 – Odprawa Sędziowska

9.20 – Oficjalne otwarcie Turnieju

9.45 – Rozpoczęcie konkurencji

19.00 – Zakończenie Turnieju

Poprawiony: niedziela, 27 września 2020 20:30
 
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2023. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS
FS