Komunikat w sprawie tworzenia repezentacji na Mistrzostwa Europy Karate Shotokan PDF Drukuj Email
sobota, 17 października 2009 21:04

Pod koniec listopada w Wels (Austria) odbędą się Mistrzostwa Europy Karate Shotokan. W zawodach tych biorą udział kadeci, juniorzy i seniorzy. Ze środków Związku pojedzie na te zawody tylko część seniorów, ale zawodnicy którzy są w kadrze za zgodą trenerów mogą pojechac na te zawody ze środków własnych. Zwłaszcza, że koszty udziału w tych zawodach nie będą duże.

Warunkiem koniecznym jest udział w Mistrzostwach Polski Shotokan i uzyskanie tam jak najlepszej pozycji. Oczywiście trenerzy przy ustalaniu reprezentacji brać będą pod uwagę wyniki na innych zawodach oraz poziom prezentowany na zgrupowaniach, ale czynnikiem decydującym będą wyniki uzyskane na MP Karate Shotokan.

Na tych zawodach spodziewamy się dużej ilości zawodników z różnych państw, więc rywalizacja nie będzie łatwa i aby wejść do finału trzeba będzie pokonać wielu przeciwników. Ale dużo naszych zawodników przygotowuje się do głównych zawodów w sposób profesjonalny i dlatego liczymy na dużo medali we wszystkich kategoriach wiekowych.

Na Mistrzostach Świata nasi zawodnicy zdobyli 6 medali w seniorach i juniorach, w związku z tym że były to również medale za starty drużynowe, wszyscy wrócili z Mistzrostw Świata z medalami. Trzeba to uznać za olbrzymi sukces. Biorąc pod uwagę stan przygotowań do Mistrzostw Europy liczymy na równie duży sukces w Austrii.

Pierwszy etap eliminacji już w sobotę w Stargardzie. Zapraszamy wszystkich chętnych, droga do medali europejskich stoi otworem. Ale medale zdobędą tylko najlepsi.

Do zobaczenia w Stargardzie na Mistrzostwach Polski Karate Shotokan
Poprawiony: sobota, 17 października 2009 21:07
 
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2023. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS
FS