Leonessa d'Italia Cup c.d. PDF Drukuj Email
środa, 24 lutego 2010 17:28

Leonessa d'Italia Cup
 

 
W Trenzano /Włochy/ w dniach 20-21.02.2010 odbył się międzynarodowy turniej karate Leonessa d'Italia Cup. W zawodach startowało 430 zawodników z Francji, Słowenii, Polski oraz Włoch.
Z naszego Związku startowało 10 zawodników. Należy podkreślić wspaniałą organizację i wysoki poziom zawodów. Gośćmi honorowymi zawodów byli m.in. multimedaliści Mistrzostw Świata Karate WKF Francuz  Alex Biamonti oraz Włoch David Benetello.
 
            Pierwszego dnia rozgrywane były konkurencje drużynowe w których bardzo dobrze spisali się Polacy. Drużyna seniorów kumite w składzie: Marcin Berent, Bartłomiej Barański, Przemysław Chmielewski, Mateusz Chmielewski, Filip Adrian zajęła 3 miejsce ulegając tylko gospodarzom turnieju Włochom stosunkiem punktów 3 do 1. W pierwszej walce nasi zawodnicy pokonali druga drużynę z Włoch również stosunkiem 3 do 1.
 
            Nasze panie również świetnie się spisały zdobywając w kumite drużynowym seniorek brązowy medal. Polki wystartowały w składzie: Anita Bugajak, Katarzyna Kozłowska, oraz Justyna Gradowska.
           
Ostatnia nasza drużyna startująca w tym dniu również nie zawiodła. Piotr Szymala, Maciej Wilczek oraz Bartłomiej Barański po zaciętej walce wywalczyli wysokie 3 miejsce w kata.
 
W niedzielę 21 lutego rozgrywane były konkurencje indywidualne. Ten dzień okazał się również bardzo udany dla naszych reprezentantów.
Pierwsi do walk przystąpili zawodnicy w konkurencji kata, i od razu bardzo udanie. Bartłomiej Barański ostatecznie wywalczył brązowy medal. Natomiast Maciej Wilczek uplasował się na miejscu drugim zdobywając srebrny medal. Brawo.
Bardzo dobrze spisały się w kumite indywidualnym nasze seniorki. Anita Bugajak wywalczyła brązowy medal w kategorii – 55 kg przegrywając tylko z utytułowaną włoszką Mischatti Susaną.
Następny brązowy medal wywalczyła Justyna Gradowska w kumite seniorek w kat. – 61 kg.
Ostatni medal dla polski wywalczył Marcin Berent w kategorii – 60 kg. Po bardzo udanym starcie Marcin zdobył srebrny medal.
 
            Reasumując  w mocno obsadzonych zawodach międzynarodowych Polska reprezentacja wywalczyła 8 medali / 2 srebrne i 6 brązowych/ Biorąc pod uwagę że nasza ekipa składała się w dużej mierze z zawodników aspirujących do grona „podstawowej kadry Polski” wyniki powinny cieszyć. Gratulujemy zawodnikom udanego startu i liczymy na następne sukcesy. Zawody sędziował m. in. Remigiusz Powroźnik, który był jednocześnie kierownikiem naszej ekipy.
 
 
                                                                                                          Trener
                                                                                                          Maciej Gawłowski
                                                                                                      
 
 
 
 
Poprawiony: czwartek, 25 lutego 2010 22:30
 
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2023. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS
FS