Mistrzostwa Polski Karate Shotokan Bielsko-Biała 24.10.2010 PDF Drukuj Email
wtorek, 26 października 2010 16:22

W dniu 24.10.2010 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej "Pod Dębowcem" w Bielsku-Białej odbyły się Mistrzostwa Polski Karate Shotokan zorganizowane przez Klub Sportów Azjatyckich "Atemi" z Bielska- Białej pod patronatem Polskiego Zwiazku Karate.
Patronat honorowy nad Mistrzostwami objął Prezydent Miasta Bielska-Białej, Pan Jacek Krywult.
W czasie ceremonii oficjalnego otwarcia zawodów, głos zabrał Prezes Polskiego Związku Karate, Pan Wacław Antoniak, który w imieniu Polskiego Związku Karate przywitał wszystkich gości, zawodników, trenerów oraz sędziów. Aktu uroczystego otwarcia zawodów w hali „Pod Dębowcem” dokonał Pan Ryszard Radwan – Naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.
Obsługę sędziowską na 3 tatami w ilości 20 osób stanowili licencjonowani sędziowie Polskiego Związku Karate z sędzią głównym zawodów, Panem Jarosławem Prządką – Sędzią Międzynarodowym ESKA.
W zawodach startowało 139 zawodników z 32 klubów Polskiego Związku Karate.
Mistrzostwa Polski były bezpośrednia eliminacją do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy Karate Shotokan, które odbędą się w dniach 26-28.11.2010 w Koblencji w Niemczech.
Należy podkreslić wysoki poziom organizacyjny i sportowy Mistrzostw co pozwala z optymizmem patrzeć na start naszej reprezentacji na tegorocznych Mistrzostwach Europy jak również na organizację przyszłorocznych Mistrzostw Europy Karate Shotokan, które odbedą się pod koniec listopada 2011 w Bielsku-Białej.
 
Polski Związek Karate
 
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2023. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS
FS