Mistrzostwa Świata Seniorów w Karate WKF Belgrad 27-31.10.2010 - przebieg PDF Drukuj Email
czwartek, 28 października 2010 07:50

                      MISTRZOSTWA ŚWIATA SENIORÓW BELGRAD 2010
 
Dzień 1
 
W pierwszy dzień zawodów starty swoje mieli Piotr Szumiło kumite indywidualne mężczyzn – 84 kg i Daria Szulc kumite ind kobiet – 68 kg.
Piotr w pierwszej walce spotkał się z aktualnym w-ce mistrzem Europy WKF i akademickim mistrzem Świata Bośniakiem Kapusevic wygrywając z nim 1 -0 drugą walkę stoczył z Marokańczykiem A. Benaissa i tu niestety po dogrywce przegrał ją przez wskazanie.
Drugą zawodniczką która dzisiaj miała start była Daria Szulc która stoczyła 4 walki w pierwszej spotkała się z zawodniczką Maroca R.Nouasse wygrywając 1-0 w drugiej pokonała zawodniczkę USA C.Murphy 3-0 w trzeciej spotkała się z zawodniczką Japonii A.Ishizuka tu po bardzo zaciętej walce wygrywając 3-0 los się nagle odmienił zwłaszcza w oczach sędziów którzy w ostatnich sekundach zaczęli zaliczać kontakty na skutek czego Daria przegrała 3-4
Japonka weszła do finału dzięki czemu Daria mogła stoczyć kolejną walkę w repasażachi tu spotkała się z zawodniczką Turcji H. Burucu . Pomimo dobrej walki Daria uległa turczynce 1-3 plasując się w rezultacie na miejscach 8 -16.
Jutro kolejne starty i szanse na medale przed Martą Dabrowską w kumite kobiet– 61 kg.
 
 Dzień 2

Dzisiaj startowała Marta Dąbrowska w kumite seniorek -61 kg odpadła niestety w drugiej rundzie po dobrej walce z utytułowaną zawodniczką z Rosji Marią Sobol w regulaminowym czasie wynik 3-3 po dogrywce Marta uległa rosjance 1-2 Niestety Sobol przegrała o wejście do półfinału z zawodniczką Francji.
Pozostały nam już szanse na dobry wynik drużyny kumite kobiet która jutro będzie rywalizować w składzie Daria Szulc, Marta Dąbrowska i Justyna Paczkowska

Dzień 3

Dzisiaj rywalizowały drużyny kobiet kumite . Polki trafiły w pierwszej rundzie na reprezentację Anglii której uległy wynikiem 0-2 . Angielki odpadły w walce półfinałowej z reprezentacją Hiszpanii.

Poprawiony: poniedziałek, 01 listopada 2010 08:18
 
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2023. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS
FS