Licencje PZK 2012 PDF Drukuj Email
środa, 29 lutego 2012 11:25

Polski Związek Karate informuje, że wszystkie kluby, zawodnicy, trenerzy i sędziowie PZK mogą uczestniczyć w rywalizacji sportowej w ramach PZK pod warunkiem posiadania odpowiednich i ważnych licencji. Ważność licencji upływa z końcem każdego roku kalendarzowego.  Warunkiem jej przedłużenia jest opłacenie składki na rok następny.
W PZK obowiązują licencje juniorskie, które wyrabiane są jednorazowo i tracą ważność wraz z ukończeniem 18 roku życia, oraz licencje seniorskie obowiązujace od 18 roku życia i ulegające przedłużeniu co rok.
Od dnia 01.01.2012 r. obowiąują nowe przepisy sędziowskie w rywalizacji kata i kumite WKF. Aktualna treść tych przepisów znajduje się na stronie internetowej PZK. Przypominamy wszystkich klubom i zawodnikom o obowiązkowym sprzęcie ochronnym wymaganym w trakcie kumite:
-ochraniacze na ręce
-ochraniacze na golenie i stopy
-ochraniacze na tułów dla wszystkich kategorii wiekowych
-ochraniacze na biust dla kobiet / kategoria senior /
-maski na twarz / kategoria – junior młodszy i kategorie młodsze /
-ochraniacze na zęby
Powyższe przepisy w pełnym zakresie bedą obowiązywać od MP w Obornikach Wlkp.
Ponadto każdy zawodnik startujący w rywalizacji sportowej niezależnie od swojego wieku, obowiązany jest posiadać ważne orzeczenie lekarskie o stanie zdrowia umożliwiającym uprawianie karate, jak również obowiązkowe ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków w trakcie uprawiania dyscypliny sportu jaką jest karate oraz uczestnictwa w zawodach karate. Zwracamy uwagę na zakres i kwoty ubezpieczeń zawodników startujących na zawodach sportowych w karate. Niestety w ostatnim okresie czasu mieliśmy przykłady nieszczęśliwych przypadkowych zdarzeń, w których poszkodowani byli czołowi polscy zawodnicy. Posiadane przez nich ubezpieczenia w niewielkim stopniu pokryły koszty leczenia i rehabilitacji. Ważne zatem jest aby ubezpieczenie pokrywało rzeczywisty zakres ryzyka i dawało gwarancje zwrotu rzeczywistych kosztów leczenia.
Przypominamy również, że każdy organizator zawodów obowiązany jest przesłać do PZK /listownie lub e-mailem/ protokół z przeprowadzonych zawodów, który można pobrać ze strony internetowej PZK /w zakładce "Sędziowie"/
Jednocześnie w związku z zapytaniami kierowanymi do Polskiego Związku Karate na temat udziału klubów i zawodników w imprezach sportowych, które są organizowane przez inne organizacje lub federacje, Polski Związek Karate informuje:
Polski Związek Karate nie autoryzuje i nie honoruje wyników osiąganych na zawodach przez zawodników startujących na innych imprezach. Polski Związek Karate należy do Polskiego Komitetu Olimpijskiego, jest zrzeszony w europejskich i światowych strukturach sportowych – EKF (European Karate Federation) i WKF (World Karate Federation)- członka Międzynarodowego Komitetu Olimpiskiego, stylowych – Shotokan: ESKA (European Shotokan Karate Association) i WSKA (World Shotokan Karate Association), i organizacjach stylowych Kyokushin. Na podstawie kalendarza imprez, Polski Związek Karate działa na gruncie polskiego prawa sportowego i realizuje swoją statutową działalność w obszarach ściśle związanych i określonych przez te międzynarodowe federacje sportowe w których jest zrzeszony. Organizatorzy Mistrzostw Polski Karate FSKA , które odbyły się w Kowarach nadużyli zaufania klubów i zawodników startujacych w tych zawodach podając, że organizatorem jest Polski Związek Karate. Zawody zorganizowane w Kowarach nie miały aprobaty PZK, nie były uwzględnione w kalendarzu imprez i nie będą honorowane przez Polski Związek Karate
Polski Związek Karate
 
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2023. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS
FS