III Szczecińska Spartakiada Karate Dzieci i Młodzików 16.06.2012 Szczecin - wyniki PDF Drukuj Email
środa, 27 czerwca 2012 16:44

III SZCZECIŃSKA SPARTAKIADA KARATE  DZIECI I MŁODZIEŻY
SZCZECIN 16-06-2012
 
Dnia 16 czerwca 2012r. w Hali Sportowej MOSRiR przy ul. Twardowskiego12b w Szczecinie rozegrana została przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta Szczecin III Szczecińska Spartakiada Karate Dzieci i Młodzieży, zorganizowana przez Klub Karate Samuraj Szczecin.
Turniej ten został rozegrany wg. włoskiego systemu współzawodnictwa sportowego w dwóch etapach: Pierwszy etap polegał na udziale dzieci (w zależności od grupy wiekowej) w sprawnościowym torze przeszkód oraz na wyłonieniu najlepszego zawodnika pod względem sprawności motorycznej, natomiast Drugi etap: polegał na wykonaniu formy kata, jest to ćwiczenie techniczne, która ma na celu wyłonić najlepszego technika w konkurencji kata, z podziałem na grupy wiekowe.
Zawody w takiej formie rozgrywane są od wielu lat we Włoszech. Propagowana forma zawodów przez trenerów z Włoch przynosi wspaniałe rezultaty wśród zawodników - jako forma przygotowania wszechstronnego rozwoju organizmu, co w wieku późniejszym przynosi duże sukcesy podczas zawodów karate na arenach krajowych i międzynarodowych.
 
W turnieju tym wzięło udział 141 zawodników reprezentującychkluby województwa zachodniopomorskiego i Kujawsko pomorskiego.
Oprócz atrakcyjnych nagród dzieci otrzymały słodki poczęstunek ufundowany przez zakład piekarski Genial.
 
W klasyfikacji medalowej zawodnicy z Klubu Karate Samuraj Szczecin, prowadzeni przez trenera Ryszarda Kulikowskiego posiadacza stopnia mistrzowskiego 5 Dan, zajęli pierwsze miejsce wyprzedzając UKS Szkoła Polsko-Amerykańska Szczecin i Sport-Art Funakoshi-do Szczecin.
 
Klub
złote
srebrne
brązowe
razem
Samuraj Szczecin
12
10
11
33
UKS Szkoła Polsko-Amerykańska
4
2
3
9
Sport-Art Funakoshi-do Szczecin
3
6
2
11
Klub Karate Kamikaze Szczecin
2
 
2
4
Bushi-do Bydgoszcz
1
1
 
2
UKS Kamikaze Gryfino
1
 
2
3
AZS AKK Shogun Szczecin
 
2
1
3
SHOBU-KAN Stargard
 
2
1
3
UKS Kamikaze Chociwel
 
 
 
0
Kamikaze Police
 
 
 
0
Kamikaze Stargard
 
 
 
0
 
Najlepszą zawodniczką turnieju została Julia Sachar z klubu Samuraj Szczecin (zdobyła dwa złote medale), natomiast Najlepszym zawodnikiem turnieju został Wojciech Azarkiewicz z klubu Sport-Art Funakoshi-do Szczecin (zdobył dwa złote medale).
 
Wyniki Toru sprawności fizycznej
 
Konkurencja TOR SPRAWNOŚCIOWY Chłopcy do 6 lat
Mateusz Wawrzyniak -
 Samuraj Szczecin
Kajetan Muczyński - Sport-Art Funakoshi-do Szczecin
Michał Jasiński - UKS Szkoła Polsko-Amerykańska
 
Konkurencja TOR SPRAWNOŚCIOWY Chłopcy 7 lat
Wojciech Azarkiewicz - Sport-Art Funakoshi-do Szczecin
Mateusz Kaup - Samuraj Szczecin
Paweł Kulikowski - Samuraj Szczecin
 
 
Konkurencja TOR SPRAWNOŚCIOWY Dziewczęta 5-7 lat
Barbara Myck - Samuraj Szczecin
Marta Żmińczuk - Samuraj Szczecin
Zofia Malińska - Kamikaze Szczecin
 
Konkurencja TOR SPRAWNOŚCIOWY Chłopcy 8 lat
Patryk Śmieciński - Samuraj Szczecin
Marcel Mruk - Samuraj Szczecin
Jakub Kapuścik - Samuraj Szczecin
 
Konkurencja TOR SPRAWNOŚCIOWY Dziewczęta 8 lat
Karolina Zwiech - UKS Szkoła Polsko-Amerykańska
Maja Stępniak - Sport-Art Funakoshi-do Szczecin
Iga Jackowiak - Sport-Art Funakoshi-do Szczecin
 
Konkurencja TOR SPRAWNOŚCIOWY Chłopcy 9 lat
Kajetan Kieszkowski - Samuraj Szczecin
Grzegorz Kmita - Shobu-kan Stargard Szczeciński
Oskar Pilawka - Samuraj Szczecin
 
Konkurencja TOR SPRAWNOŚCIOWY Dziewczęta 9 lat
Inga Ksiądz - Samuraj Szczecin
Olga Żmińczuk - Samuraj Szczecin
Wiktoria Gołębiowska - UKS Szkoła Polsko-Amerykańska
 
Konkurencja TOR SPRAWNOŚCIOWY Chłopcy 10 lat
Michał Konieczny - UKS Szkoła Polsko-Amerykańska
Wojciech Wiśniewski - Bushi-do Bydgoszcz
Mateusz Byczyński - Samuraj Szczecin
 
Konkurencja TOR SPRAWNOŚCIOWY Dziewczęta 10 lat
Julia Sachar - Samuraj Szczecin
Dominika Zwiech - Samuraj Szczecin
Julia Dondziak - Samuraj Szczecin
 
Konkurencja TOR SPRAWNOŚCIOWY Chłopcy 11 lat
Łukasz Koźlarek - Samuraj Szczecin
Michał Olejnik - Samuraj Szczecin
Krystian Korzemiacki - AZS AKK Shogun Szczecin
 
Konkurencja TOR SPRAWNOŚCIOWY Dziewczęta 11 lat
Alicja Jaśkowiak - Samuraj Szczecin
Maria Kardel - UKS Szkoła Polsko-Amerykańska
Kaja Drozd - UKS Szkoła Polsko-Amerykańska
 
Konkurencja TOR SPRAWNOŚCIOWY Chłopcy 12-13 lat
Kacper Kaźmierczak - UKS Szkoła Polsko-Amerykańska
Kamil Kurowski - Sport-Art Funakoshi-do Szczecin
Artur Kamiński - Samuraj Szczecin
 
Konkurencja TOR SPRAWNOŚCIOWY Dziewczęta 12-13 lat
Karolina Dołęga - UKS Szkoła Polsko-Amerykańska
Julia Bukowska - UKS Szkoła Polsko-Amerykańska
Natalia Śniegowska - UKS Kamikaze Gryfino
Wyniki konkurencji Kata
Konkurencja KATA INDYWIDUALNIE Chłopcy do7 lat
Wojciech Azarkiewicz - Sport-Art Funakoshi-do Szczecin
Dominik Dudek - Shobu-kan Stargard Szczeciński
Kajetan Muczyński - Sport-Art Funakoshi-do Szczecin
 
Konkurencja KATA INDYWIDUALNIE Dziewczęta do7 lat
Zofia Malińska - Kamikaze Szczecin
Marta Żmińczuk - Samuraj Szczecin
Emilia Czubala - Shobu-kan Stargard Szczeciński
 
Konkurencja KATA INDYWIDUALNIE Chłopcy 8 lat
Cezary Wilk - Kamikaze Szczecin
Patryk Śmieciński - Samuraj Szczecin
Kacper Kreczko - Samuraj Szczecin
 
Konkurencja KATA INDYWIDUALNIE Dziewczęta 8 lat
Aleksandra Bieńkowska - Samuraj Szczecin
Iga Jackowiak - Sport-Art Funakoshi-do Szczecin
Anna Rybak - Kamikaze Szczecin
 
Konkurencja KATA INDYWIDUALNIE Chłopcy 9 lat
Oskar Pilawka - Samuraj Szczecin
Emil Kaproń - AZS AKK Shogun Szczecin
Hubert Mosiejczuk - Samuraj Szczecin
 
Konkurencja KATA INDYWIDUALNIE Dziewczęta 9 lat
Julia Azarkiewicz - Sport-Art Funakoshi-do Szczecin
Karolina Smolińska - Sport-Art Funakoshi-do Szczecin
Olga Żmińczuk - Samuraj Szczecin
 
Konkurencja KATA INDYWIDUALNIE Chłopcy 10-11 lat
Wojciech Wiśniewski - Bushi-do Bydgoszcz
Michał Potoczny - Samuraj Szczecin
Łukasz Koźlarek - Samuraj Szczecin
 
Konkurencja KATA INDYWIDUALNIE Dziewczęta 10-11 lat
Julia Sachar - Samuraj Szczecin
Julia Dondziak - Samuraj Szczecin
Weronika Bednarska - UKS Kamikaze Gryfino
 
Konkurencja KATA INDYWIDUALNIE Chłopcy 12-13 lat
Patryk Kozieł - Samuraj Szczecin
Kamil Kurowski - Sport-Art Funakoshi-do Szczecin
Paweł Dondziak - Samuraj Szczecin
 
Konkurencja KATA INDYWIDUALNIE Dziewczęta 12-13 lat
Natalia Śniegowska - UKS Kamikaze Gryfino
Anna Kalinowska - AZS AKK Shogun Szczecin
Karolina Dołęga - UKS Szkoła Polsko-Amerykańska
 
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2020. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS
FS