Youth In Action 22-29.07.2012 Malta PDF Drukuj Email
środa, 01 sierpnia 2012 09:56

 
W dniach od 22 do 29 lipca b.r. dwudziestoosobowa grupa polskiej młodzieży wybrana z klubów karate z całej Polski, wzięła udział w zgrupowaniu młodzieży z trzech krajów: Polski, Włoch i Malty zorganizowanym na Malcie przez Maltański Związek Karate w ramach europejskiego programu „Youth In Action” (Młodzi aktywni), sfinansowanemu w całości ze środków unijnych. Organizatorem wyjazdu ekipy polskiej był trener kadry Paweł Połtorzecki. W wyjeździe uczestniczył Prezes Polskiego Związku Karate Wacław Antoniak oraz Joanna Bensi-De Palma, która pełniła funkcję opiekuna.
Patronat nad zgrupowaniem młodzieży objęła Pani Dolores Cristina Minister Sportu Malty, która oficjalnie dokonała ceremonii aktu uroczystego otwarcia wraz z przedstawicielami władz Maltańskiego Związku Karate. Po ceremonii otwarcia grupy z Malty, Włoch i Polski dokonały prezentacji przed Panią Minister i zaproszonymi gośćmi swoich umiejętności. Ceremonia otwarcia, pokazy, były transmitowane przez maltańską telewizję i szeroko opisane w prasie.  
Zgrupowanie obejmowało treningi karate prowadzone przez Trenera Kadry Narodowej Włoch Santo Torre oraz Prezesów Maltańskiego Związku Karate i Polskiego Związku Karate - Anthony Zammita i Wacława Antoniaka.
Odbyły się również zajęcia warsztatowe i dyskusje między innymi na temat: Roli sportu we współczesnym społeczeństwie, aktywne starzenie się, różnice kulturowe. Polska młodzież miała okazję poznać maltańską bogatą historię, kulturę i sztukę a także kuchnię oraz nawiązać nowe kontakty z młodzieżą pochodzącą z zupełnie innych środowisk kulturowych.
Nie zabrakło zwiedzania przepięknych miejscowości Malty ze stolicą Vallettą oraz plażowania, kąpieli w zatoce Golden Bay oraz w parku wodnym.
Klub Atemi zamierza skorzystać ze środków unijnych i pragnie zorganizować takie spotkanie w przyszłym roku w Bielsku-Białej, które będzie kontynuacją programu maltańskiego „Młodzi aktywni”. Być może uda się włączyć do programu kolejny kraj. 
 
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2023. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS
FS