Mistrzostwa Świata Seniorów w Karate Paryż 21-25.11.2012 PDF Drukuj Email
czwartek, 22 listopada 2012 18:47
 W środę 21 listopada w paryskiej hali Bercy rozpoczęły się XXI Mistrzostwa Świata Seniorów w Karate /WKF/.  Rekordowa ilość 114 reprezentacji narodowych i blisko 1000 startujących zawodników potwierdza pierwszą pozycję karate wśród dyscyplin sportowych, które nie są dyscyplinami olimpijskimi. 
Mistrzostwa poprzedził kurs sędziowski, w którym uczestniczyło ponad 240 sędziów z całego świata. Miło nam jest poinformować, że nasz sędzia p. Jarosław Lewandowski uzyskał stopień Sędziego Światowego Judge B w kata.
We wtorek w hotelu Pullmann odbył się Kongres Światowy WKF, w którym uczestniczył V-ce Prezes PZK p. Piotr Wiśniewski. W trakcie kongresu potwierdzono aspiracje olimpijskie karate i podkreślono, że jedyną organizacją karate, która jest uznawana przez MKOL jest World Karate Federation. MKOL bardzo pozytywnie ocenia dotychczasowe działania WKF zmierzające do włączenia tej dyscypliny do programu Igrzysk Olimpijskich.
W pierwszym dniu zawodów wystartowało troje naszych zawodników:
1. Olga Chmielewska w kata kobiet w pierwszej rundzie spotkała się z zawodniczką z Grecji i niestety przegrała 1:4. Prawdopodobną przyczyną porażki było niewielki błąd podczas prezentacji kata Jion.
2. Michał Bąbos w kumite mężczyzn w kat. +84 w pierwszej rundzie pewnie wygrał 2:0 z zawodnikiem z Indii. Druga runda to wygrana 2:0 z zawodnikiem z Grecji. W trzeciej rundzie spotkał się z zawodnikiem z Azerbejdżanu i niestety  przegrał 0:2. Jak później się okazało Azer awansował do finału. Repasaże też nie były udane dla naszego zawodnika. /Porażka z zawodnikiem z Kazachstanu Khalidovem/
3. Kamila Warda w kumite kobiet w kat. -68 kg w pierwszej rundzie wygrała 6:0 z Norweżką, w drugiej rundzie kolejna pewna wygrana 4:1 z zawodniczką z Austrii. W trzeciej rundzie spotkała się z Belgijką i po wyrównanej walce przegrała 2:3 decyzją sędziów. Na pewno była to decyzja kontrowersyjna. Wg obserwatorów nasza zawodniczka była bardziej aktywna i przeważała w całej walce.
Należy podkreślić doskonałą organizację imprezy, sposób wprowadzania zawodniczek i zawodników do walk odbywał się tak jak na igrzyskach olimpijskich. Trybuny hali Bercy były podczas walk eliminacyjnych praktycznie zapełnione w całości a doping można porównać do meczów siatkówki polskiej reprezentacji.
 
Polski Związek Karate
 
Poprawiony: piątek, 23 listopada 2012 20:11
 
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2023. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS
FS