International Karate Stage – 15-19.07.2013 Sopot - wyniki PDF Drukuj Email
niedziela, 28 lipca 2013 18:20

Sopot Open – 18th July 2013

Sport Hall 100-lecia in Sopot

RESULTS

Kata Female Youth

  1. Wiktoria Myszakowska – Gdanski Klub Karate

  2. Sandra Woloszczyk – Sakura KK Rumia

  3. Paulina Piosik – Sakura KK Rumia

Kata Female Junior

  1. Natalia Budzynska – MDK Sopot

  2. Joyce Nuesink – Karate-do Smaal Nederland

  3. Emma Langevoort – Karate-do Smaal Nederland

  4. Hanne Vermeulen – Karate-do Smaal Nederland

Kata Female Senior

  1. Marianne Erichsen – Sakura KK Norway

  2. Mette Schneider – Sakura KK Norway

Kata Male Youth

  1. Lukasz Gromul – Sakura KK Rumia

  2. Leonard Holter – Sakura KK Norway

Kata Male Senior

  1. Christian Haagensen – Sakura KK Norway

  2. Arne Wallann – Sakura KK Norway

  3. Richard Erichsen – Sakura KK Norway

  4. Waclaw Antoniak – PZK Polska

Kata Team

  1. Sakura KK Norway

  2. Karate-do Smaal Nederland

Kumite Female Youth

  1. Malgorzta Kirszling – Sakura KK Rumia

  2. Sandra Woloszczyk – Sakura KK Rumia

  3. Wiktoria Myszakowska – Gdanski Klub Karate

  4. Paulina Piosik – Sakura KK Rumia

Kumite Female Junior

  1. Sara Elwart – Gokken KK

  2. Dominika Groth – Gokken KK

  3. Aleksandra Skrzeszewska – Bushido Gdynia

  4. Natalia Majewska – Gokken KK

Kumite Male Youth

  1. Zahar Tulinov – CSK Best Russia

  2. Evgenii Kolybin – CSK Best Russia

  3. Lukasz Gromul – Sakura KK Rumia

  4. Dominik Barczyk – Sakura KK Rumia

Kumite Male Cadet

  1. Aleksandr Bader – CSK Best Russia

  2. Adam Piotrkowski – Gokken KK

  3. David Ploski – Gokken KK

  4. Danil Gorelchanik – CSK Best Russia

Kumite Male Junior

  1. Filip Wendt – Gokken KK

  2. Jakub Kulaga – Gokken KK

  3. Mikolaj Samson – Gokken KK

  4. Bartosz Potracki – Gokken KK

Kumite Male Senior

  1. Brian Vonken – Karate-do Smaal Nederland

  2. Bjorn Dulfer – Karate-do Smaal Nederland

  3. Kacper Panek – Gokken KK

  4. Richard Erichsen – Sakura KK Norway

Special price for oldest and youngest competitor: Waclaw Antoniak and Leonard Holter.

Referees and judges:

Jaap Smaal – Nederland, Robert Hamara – Norway, Stig Kristiansen – Norway, Jaroslaw Lewandowski – Poland, Andreas Schwalbach – Norway

 Judges from Poland: Miroslaw Adamowski, Bartosz Wzorek, Durga Szymanska, Sylwester Mikulan, Krzysztof Skulski, Krzysztof Kocieniewski, Andrzej Kostun.

 

 
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2017. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS