Dwa lata po działalności PUK PDF Drukuj Email
środa, 29 stycznia 2020 18:48

 Dwa lata temu, w Paryżu, prezes WKF Espinos spotkał się z prezesem Polskiej Unii Karate p. Pawłem Połtorzeckim i obiecał mu, że w krótkim czasie PUK będzie członkiem WKF zamiast Polskiego Związku Karate. Było to bardzo dziwne spotkanie. Dlaczego dziwne? Bo w tym czasie prawie nikt w Polsce nie wiedział, że Polska Unia Karate istnieje. Była ona założona przez trzy kluby i zarejestrowana była w grudniu, czyli niecałe dwa miesiące przed spotkaniem w Paryżu.
 Ponadto obie decyzje prezesa Espinosa były podjęte z wyraźnym łamaniem statutu WKF. Polski Związek Karate został pozbawiony członkostwa WKF bez podania przyczyn, a Polska Unia Karate została przyjęta do WKF mimo  braku aprobaty ze strony MSiT i PKOl. W związku z tym, zaskarżyliśmy obie te decyzje do międzynarodowego arbitrażu i czekamy na rozstrzygnięcia tej sprawy.
 Jak ta sytuacja zadziałała na karate w Polsce? Ministerstwo zawiesiło finansowanie dla karate olimpijskiego i w ten sposób, polscy zawodnicy w ciągu dwóch lat straci prawie dwa miliony złotych. A po kolejnych działaniach liderów PUK, w tym roku, kluby prowadzące karate olimpijskie, stracą ok. milion złotych na przygotowania zawodników w kategoriach młodzieżowych.
 Kluby będące członkami PZK i jednocześnie członkami PUK, straszone są różnymi konsekwencjami, za udział zawodników z tych klubów w zawodach organizowanych przez PZK, a zawodnicy mający licencje PZK nie są dopuszczani do zawodów organizowanych w ramach PUK. Jest to działanie na szkodę dyscypliny karate w Polsce.
 Dziwne, że kluby zrzeszone w PUK i zamierzające nadal brać udział w rywalizacji sportowej w ramach karate olimpijskiego, aprobują decyzje liderów unii i nie zamierzają tego zmienić.
 Pracownicy ministerstwa sportu mogą wrócić finansowanie karate olimpijskiego pod warunkiem podpisania współpracy pomiędzy PZK i PUK, wg umowy opracowanej przez dział prawny ministerstwa. Teraz dużo zależy od trenerów z klubów zrzeszonych w PZK i PUK.
 Jeśli nie doprowadzimy do poprawy obecnej sytuacji, to sytuacja dla karate olimpijskiego w tym roku będzie wyjątkowo trudna.
 
Życzenia Noworoczne PDF Drukuj Email
czwartek, 02 stycznia 2020 15:25

 Zarząd Polskiego Związku Karate życzy wszystkim karatekom udanego 2020 roku pełnego sukcesów i satysfakcji z uczestniczenia we wspólnym doskonaleniu w karate.
 
Zakończenie trudnego roku PDF Drukuj Email
piątek, 20 grudnia 2019 15:24

 W grudniu wszystkie organizacje podsumowują swoje roczne działania, prowadzą rozliczenia dotacji i przygotowują plany na następny rok. Zatem pracy jest dużo i nie wszyscy są w stanie na bieżąco śledzić zmiany które nas dotyczą.
1. Od nowego roku wchodzą w życie zmiany dotyczące szkolenia instruktorów i trenerów. Będzie znacznie trudniej zdobyć te uprawnienia. Obecnie w Lublinie kończymy zajęcia na ostatnich w tym roku kursach instruktorskich i trenerskich. Od poniedziałku kolejna grupa naszych szkoleniowców będzie mogła pochwalić się nowymi dyplomami.
2. 19.11.2019 została opublikowana zmiana Ustawy o sporcie. W świetle naszego konfliktu z WKF, daje nam dodatkowe możliwości kontynuowania naszej działalności jako Polski Związek Sportowy. Nawet w przypadku niekorzystnego dla nas rozstrzygnięcia w Lozannie.
3. W związku ze zmianą sędziego mającego rozstrzygnąć konflikt PZK-WKF, czekamy na wyznaczenie nowego terminu pierwszego posiedzenia arbitrażu. Liczymy, że będzie to jeszcze w styczniu przyszłego roku.
4. Zostaliśmy jako Związek zobligowani do uporządkowania spraw wydawania licencji klubowych, zawodniczych i stopni uczniowskich i mistrzowskich. Jedynie PZK jako Polski Związek Sportowy ma prawo wydawania tych licencji i dyplomów. Tylko wyniki zdobywane na Mistrzostwach Polski i Pucharach Polski organizowane przez PZK mogą być podstawą przyznawania nagród za osiągnięcia sportowe i brane być pod uwagę przy przydzielaniu dotacji na różnych szczeblach samorządowych.
5. Niektóre stowarzyszenia zabraniają swoim członkom brania udziału w zawodach organizowanych przez Polski Związek Karate. Przypominamy, że jest to działanie nielegalne, a kluby które ulegają tym zakazom same eliminują się oficjalnego życia sportowego w naszym kraju. W stosunku do tych stowarzyszeń wystąpimy na drogę prawną, za łamanie zasad obowiązujących w Polsce i działanie na szkodę karate.
 
Szkolenie na licencje trenerską 2020 PDF Drukuj Email
środa, 27 listopada 2019 22:42
 
W Szczecinie 30.11.2019 (sobota)odbędzie się szkolenie na licencję trenerską 2020. Szkolenie odbędzie się w restauracji Columbus (Szczecin ul. Wały Chrobrego 1) na I piętrze. Początek szkolenia o godz. 10:00.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 34
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2022. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS
FS