Sprawy członkowskie PDF Drukuj Email
poniedziałek, 25 marca 2019 22:44
Na ostatnim zebraniu Zarządu Związku przeanalizowano aktywność klubów zrzeszonych w Związku. 21 klubów ma zaległości w wykupieniu licencji klubowej od dwóch lat, zostali wezwani do zapłaty i w przypadku braku wpłaty,powinny być wykluczone z PZK. W związku z tym, że w wielu gminach, kluby zajmujące się sportem wyczynowym, mają wyższe dotacje, chcemy poinformować wydziały zajmujące się sportem, że wykluczone kluby, nie zajmują się już sportem wyczynowym i mogą otrzymywać wsparcie przeznaczone dla klubów rekreacyjnych, a nie sportowych. Z kilkoma gminami, mamy już w tej sprawie bezpośredni kontakt.
 Prowadzimy też rozmowy z ministerstwem sportu na temat wykorzystania środków przeznaczonych na karate olimpijskie, na działania prowadzone przez nasz Związek. Strata 750.000 zł, jaką ponieśliśmy w ubiegłym roku, jest nie do zaakceptowania i nie chcemy aby środki przeznaczone przez ministerstwo na karate zostało w tym roku również stracone.
 Oczywiście Związek otrzyma środki na karate stylowe, ale te pieniądze będziemy wykorzystywali, podobnie jak w latach ubiegłych, na przygotowania i udział Reprezentacji Polski na zawodach mistrzowskich w poszczególnych stylach.
 
Aktualizacja danych adresowych PDF Drukuj Email
piątek, 08 marca 2019 14:27

 Zwracamy się z prośbą do wszystkich klubów o aktualizację danych adresowych. Prosimy aby te kluby które w ciągu ostatnich lat zmieniły swoje siedziby, o przesłanie drogą mailową swoich aktualnych adresów pocztowych i mailowych oraz ewentualnie o podanie aktualnych numerów telefonicznych osób funkcyjnych (prezes i trener). Wysyłamy drogą pocztową faktury za licencje trenerskie i niestety część naszych listów wraca do nas, jako przesyłki niepodjęte albo z adnotacją adresat nieznany.
 Nowe dane proszę przesłać na adres mailowy - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. i Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 
Oświadczenie Ministerstwa Sportu i Turystyki PDF Drukuj Email
piątek, 08 marca 2019 14:09
Na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki ukazało się oświadczenie dotyczące naszej dyscypliny sportu. Z tego oświadczenie jednoznacznie wynika, że w karate działa tylko jeden Związek zajmujący się sportem wyczynowym. Do jego zadań należy organizacja Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, tworzenie Kadry Narodowej i wysyłanie Reprezentacji Polski na zawody międzynarodowe.
 W nawiązaniu do tego oświadczenia, pragnę dodać, że Polski Związek Karate podpisał umowę, napisaną przez dział prawny ministerstwa, ale umowa może być ważna jak podpiszą ją obie strony. Zarząd PUK nie zgodził się na podpisanie tej umowy (zaproponował inną, która zawiera zapisy niezgodne z polskim prawem) i dlatego tej umowy praktycznie nie ma. Dlatego nasi zawodnicy stracili w tamtym roku 750.000 zł a w tym roku mogą stracić kolejne 550.000 zł.
 Informujemy wszystkich zainteresowanych funkcjonowaniem w ramach sportu karate, że podobnie jak w latach poprzednich, organizujemy MP Seniorów i MP Juniorów i Młodzieżowców w ramach karate olimpijskiego i w ramach karate Shotokan i Kyokushin oraz Puchary Polski.
 Wymogi uczestnictwa w tych zawodach są znane wszystkim członkom Związku, t.zn. aktualna licencja klubowa, licencje zawodnicze, licencje trenerskie (na 2019 rok) oraz posiadanie stopni wymaganych regulaminem zawodów. Respektujemy tylko stopnie uzyskane w ramach Związku.
 
Nowy sezon sportowy PDF Drukuj Email
środa, 27 lutego 2019 09:19


Kończą się ferie zimowe i przygotowujemy się do sezonu rywalizacji sportowej. Część polskich zawodników jeździ na zawody międzynarodowe i tam odnosi spore sukcesy sportowe, ale większość szykuje się do rywalizacji na krajowej arenie.
 W kwietniu odbędą dwie imprezy mistrzowskie w karate olimpijskim: w Legnicy odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów, dwa tygodnie później w Poznaniu Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców. Ponadto w okresie kwiecień-maj odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Mistrzostwa Polski Mastersów. Wszystkie te imprezy odbędą się wg przepisów karate olimpijskiego.
 Oprócz karate olimpijskiego nasi zawodnicy startować będą na zawodach stylowych. Mistrzostwa Polski Shotokan odbędą się w czerwcu na terenie Wielkopolski. Ponadto reprezentacja Karate Shotokan będzie miała w tym półroczu konsultacje i zawody międzynarodowe, aby sprawdzić swoje możliwości, przygotowując się do MŚ i ME.
 Ponadto w karate olimpijskim i karate Shotokan odbędą się zawody kwalifikacyjne w różnych kategoriach wiekowych. Udział w tych zawodach da możliwość dostania się do Kadry Narodowej, a później do Reprezentacji Polski.
 Przypominamy naszym trenerom, że do udziału w zawodach w ramach Związku, wymagana jest aktualna licencja klubowa oraz licencje trenerskie i zawodnicze. We wszystkich zawodach, jednym z kryteriów zgłoszenia, jest konieczność posiadania odpowiedniego stopnia wyszkolenia, potwierdzonego odpowiednim stopniem kyu lub dan. Jest to wymóg obowiązujący od lat i dlatego prosimy wszystkich trenerów o zadbanie o to aby wszyscy zawodnicy mieli aktualne badania lekarskie, licencje zawodnicze i odpowiednie, do poziomu zawodów, stopnie wyszkolenia.
 Dużo klubów wykupiło licencje klubowe w lutym (korzystając z 10% bonifikaty), a część czeka na dotacje i wykupi je marcu tuż przed sezonem startowym. Kilka klubów w związku z przejściem do innego stowarzyszenia zrezygnowało z członkostwa w PZK ale ich odejście zostało zrekompensowane przez zarejestrowanie nowych członków. W najbliższym czasie zamierzamy, zgodnie ze statutem, pożegnać te kluby które mają zaległości w wykupieniu licencji klubowych. Ponadto zweryfikujemy aktualność licencji zawodniczych. Ci zawodnicy którzy przez rok nie brali udziału w zawodach PZK zostaną pozbawieni licencji zawodniczych, gdyż są im niepotrzebne.
 Życzymy udanego sezonu sportowego i satysfakcji z osiąganych wyników szkoleniowych i sportowych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 35
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2023. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS
FS