The World Games Wrocław 2017 PDF Drukuj Email
sobota, 29 lipca 2017 12:06

 We Wrocławiu w dniach 20-30.07.2017 odbywa się The World Games z udziałem 3500 zawodników z ponad 100 krajów w 31 dyscyplinach.

 Zawody The World Games (TWG) rozgrywane są od prawie 40 lat a od 2000 roku odbywają si pod patronatem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

 W TWG odbyły się w dniach 25 i 26.07.2017 zawody karate z udziałem 94 najlepszych na świecie zawodników z 32 krajów. W tej grupie znalazło się 11 polskich zawodników wskazanych przez World Karate Federation. Byli to:

- w kata:

  Olga Chmielewska

  Bartosz Mączka,

- w kumite:

  Magdalena Nowakowska -50 kg,

  Dorota  Banaszczyk  -55 kg,

  Justyna Gradowska  - 61 kg,

  Kamila Warda  - 68 kg,

  Berenika Prządka  +68 kg,

  Maciej Drążewski  - 60 kg,

  Maciej Boguszewski  -75 kg,

  Kamil Warda  -84 kg,

  Michał Bąbos  +84 kg

 Starty naszych zawodników były na bardzo dobrym poziomie, walcząc z bardzo utytułowanymi przeciwnikami pokazali, że im nie ustępują. Wiele walk, nawet tych przegranych, dawało wiele emocji kibicom i pokazało, że do czołówki nam niewiele brakuje, a nawet można powiedzieć, że w tej czołówce już się znajdujemy.

 Najlepiej z naszej ekipy spisał się Michał Bąbos zdobywając po kilku bardzo emocjonujących walkach brązowy medal. Niewiele gorzej spisały się nasze dwie świetne zawodniczki Magdalena Nowakowska i Justyna Gradowska oraz nasz olimpijczyk (startował jako jedyny Polak na Europejskich Igrzyskach Olimpijskich) Kamil Warda. Wyszli po ładnych walkach eliminacyjnych ze swoich grup i zdobyli IV miejsca.

 W klasyfikacji medalowej wygrała Japonia, a my dzięki medalowi zdobytemu przez Michała Bąbosa mamy XIV miejsce.

 
Intensywne wakacje dla karateków PDF Drukuj Email
środa, 28 czerwca 2017 22:49

W ubiegłą sobotę odbył się w Warszawie Walny Zjazd Sprawozdawczy Polskiego Związku Karate. Delegaci przyjęli bilans Związku za 2016 i pojęli jedną ważną uchwałę. Obrady prowadził w sposób bardzo profesjonalny Paweł Sujka, dzięki niemu nie było dłużyzn i delegacji mogli w miarę szybko wrócić do swoich klubów.
W samym czasie część naszych sędziów prowadziła zawody w Austrii.
W obecnym tygodniu spora grupa naszych zawodników i trenerów uczestniczy w dużym szkoleniu w Umag (Chorwacja), Szkolenie to zakończy się dużymi zawodami dla kadetów, juniorów i U21, będą to pierwsze zawody kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży, które odbędą się za rok w Argentynie.
Równolegle z tym zgrupowaniem, na Sycyli (jak co rok) odbywa się otwarte zgrupowanie prowadzone przez shihan Santo Torre (również z udziałem polskich karateków).
W kolejnym tygodniu w Sopocie odbędzie się zgrupowanie kadry Związku z udziałem sędziów i zawodników z kilku krajów europejskich. Tam nasi zawodnicy szykować się będą do udziału w Igrzyskach, a sędziowie podnosić będą swoje kwalifikacje.
Za kilka tygodni 11 polskich zawodników i zawodniczek będzie brało udział w bardzo dużych i prestiżowych zawodach jakimi są The World Games, które odbędą się we Wrocławiu. Spotkają się tam przedstawiciele z 30 różnych dyscyplin sportu z całego świata. Karate reprezentować będzie 96 najlepszych zawodników wytypowanych na podstawie osiągniętych wyników przez WKF. Zawody karate odbędą się w dniach 25 i 26 lipca 2017, warto je zobaczyć.
Po tych zawodach w Portugalii odbędą się Uniwersyteckie Mistrzostwa Europy, również z udziałem polskich zawodników reprezentujących różne polskie uniwersytety.
W międzyczasie różne kluby organizują własne obozy szkoleniowe, w których będą uczestniczyli zawodnicy z całego Związku.

Udanych wakacji,
Oss,
Wacław Antoniak
 
Certyfikaty na stopnie kyu PDF Drukuj Email
środa, 14 czerwca 2017 15:56

Praktycznie wszystkie kluby zrzeszone w PZK organizują w okresie maj-czerwiec egzaminy na stopnie uczniowskie. Prosimy snesejów o szybkie przesyłanie w formie papierowej oraz w formie elektronicznej protokołów z tych egzaminów, aby można było przesłać wypisane certyfikaty w terminie umożliwiającym dostarczenie certyfikatów osobom które zdały egzamin. Praktycznie liczy się każdy dzień.
Zyczę wszystkim członkom Związku udanych wakacji, świetnych obozów klubowych oraz właściwego przygotowania się do przyszłego sezonu.


Oss,
Wacław Antoniak
 
Egzamin na dan PZK PDF Drukuj Email
poniedziałek, 22 maja 2017 13:07

W Pleszewie 2.06.2017 (piątek) o godz 18:00 odbędzie się egzamin na dan w ramach Polskiego Związku Karate. Osoby chcące przystąpić do egzaminu powinny przesłać swoje zgłoszenie na adres : Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. wraz z podaniem swoich danych (imię, nazwisko, data urodzenia, nazwa klubu i daty swojego ostatniego egzaminu).
Egzamin odbędzie się w Pleszewie pl. Kościuszki 1 - sala Zespołu Szkół nr 2.

Na egzamin należy zgłosić się przed godz 17:30 w piątek (02.06.2017) wraz z następującymi dokumentami:
1. Zgoda z macierzystego klubu na przystąpienie do egzaminu,
2. Zdjęcie do dyplomu PZK,
3. Kopia dyplomu na obecnie posiadany stopień,
4. Dowód opłaty egzaminacyjnej na konto PZK w wysokości 300 zł. Będzie również możliwe dokonanie tej wpłaty na miejscu przed egzaminem.


Wacław Antoniak
Poprawiony: piątek, 26 maja 2017 12:49
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 35
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2023. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS
FS