Mistrzostwa Europy Karate Shotokan ESKA PDF Drukuj Email
wtorek, 02 grudnia 2014 09:57

W Zurichu (Szwajcaria) w dniach 28-30.11.2014 roku odbyły się 29 Mistrzostwa Europy Karate Shotokan organizacji European Shotokan Karate-do Association. Z udziałem ponad 700 zawodników z 20 państw odbyły się świetne zawody.
Nasz Związek reprezentowała 43 osobowa ekipa. Startowaliśmy w 4 kategoriach wiekowych:
młodzik (14-15 lat), kadet (16-17 lat), junior (18-20lat) i senior (ponad 18 lat).
Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze w klasyfikacji medalowej nasza reprezentacja zdobyła pierwsze miejsce wyprzedzając Rosję, Węgry, Anglię, Niemcy, Walię, Serbię i Portugalię.
Świetnie spisała się cała reprezentację, ale rewelacyjnie zakończyły swój start dziewczyny. Kamila Warda zdobyła drużynowo złoty medal w kumite oraz srebrny medal indywidualnie w kumite, a Agnieszka Dybicz zdobyła srebrny medal w kata drużynowo i srebrny medal indywidualnie w kata.
Łącznie nasi Awodnicy zdobyli 5 złotych medali, 3 srebrne medale i 8 brązowych medali. Fantastyczny wynik. Brawa dla zawodników i ich trenerów kadrowych i klubowych.
 
Prezes WKF Antonio Espinos w Ministerstwie Sportu PDF Drukuj Email
czwartek, 23 października 2014 21:42

Prezes WKF Antonio Espinos w towarzystwie prezesów PZK - Macieja Sokołowskiego, Andrzeja Drewniaka i Wacław Antoniaka oraz szefa Komisji Sportowej Roberta Hamary został przyjety w Ministerstwie Sportu i Turystyki prze v-ce ministra Bogusława Ulijasza i dyrektora Adama Soroko. Spotkanie odbyło się 22.10.2014 roku w siedzibie ministerstwa w Warszawie.
W czasie spotkania poruszono sprawy organizacyjne światowego karate oraz stan przygotowań do udziału karate w pierwszych Igrzyskach Olimpijskich Krajów Europejskich oraz do World Games 2017 które odbędą się we Wrocławiu. Przedstawiony został stan prawny i organizacyjne światowego karate oraz fakt ż jedynym reprezentantem światowego sportowego karate jest World Karate Federation, który jest członkiem MKOl.
 
Prezes WKF Antonio Espinos w PKOl PDF Drukuj Email
czwartek, 23 października 2014 12:38

Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego pan Andrzej Kraśnicki goscił w swojej siedzibie prezesa World Karate Federation Antonio Espinos'a wraz z delegacją zarządu Polskiego Związku Karate. Polski Związek Karate reprezentowali:prezes Związku Maciej Sokołowski, v-ce prezesi: Andrzej Drewniak i Wacław Antoniak. Ponadto w spotkaniu brał udział Robert Hamara -przewodniczący Komisji Sportu PZK i członek Komsji Sedziowskiej WKF.
W czasie spotkania omówiono przygotowania karate do udziału w pierwszych Europejskich Igrzyskach Olimpijskich, w których mamy nadzieję, startować będą polscy zawodnicy oraz perspektywy włączenia karate do programu letnich Igrzysk Olimpijskich. Ponadto za kilka lat w Polsce odbędą się igrzyska w ramach World Games, tam również reprezentowane będzie karate. Polska jako organizator ma zapewniony udział 12 zawodników w tej prestiżowej imprezie. W czasie dyskusji podkreślono że karate w ramach sportu kwalifikowanego reprezentowane jest tylko przez World Karate Federation, którra zrzesza 188 narodowych federacji karate z całego świata. Jedynym czlonkiem tej organizacji z Polski jest Polski Zwiazek Karate. Reprezentacja naszego Związku będzie brała za kilka tygodni udział w Mistrzostwach Świata, do których zgłosiło swój akces ponad 140 reprezentacji.
Pod koniec spotkania prezes Andrzej Kraśnicki otrzymał od prezesa WKF Antonio Espinos krawat WKF i publikację przezntującą dorobek WKF, a prezes WKF otrzymal od prezesa PKOl krawat olimpijski i publikację pokazującą Polski sport.
Po spotkaniu prezes Antonio Espinos wraz członkami Zarządu PZK i Robertem Hamarą wzięli udział w krótkiej konferencji prasowej, która odbyła się w Klubie Olimpijczyka.

Wacław Antoniak
 
Nieporozumienia w sprawie uczestnictwa karate w World Games 2017 PDF Drukuj Email
piątek, 17 października 2014 12:50
W związku z tym, że polskie ITKF przedstawiło publicznie pismo z Międzynarodowego Komitetu Olimpijksiego z gratulacjami dotyczącymi uzyskania zgody na występ zawodników ITKF na World Games 2017 we Wrocławiu, zamieszczamy korespondencję w tej sprawie. Przezs International World Games Association wzywa p.Włodzimierza Kwiecinskiego (prezesa drugiego ITKF) do sprostowania mylnej informacji dot udziału ITKF w zawodach World Games.

Wacław Antoniak

Treść pism w dziale Komunikaty
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 22
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2022. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS
FS