European Masters Games PDF Drukuj Email
poniedziałek, 05 stycznia 2015 14:04

We Francji w regionie Nicei w tym roku rozegrane zostaną po raz kolejny Europejskie Igrzyska Masters ( European Masters Games). Igrzyska odbywają się co 4 lata. W tym roku w Igrzyskach przeprowadzone będą zawody w ramach 27 dyscyplin sportowych, w tym karate. W poprzedniej edycji która odbyła się we Włoszech w 2011 roku w zawodach brało udział ponad 7000 zawodników, w tym ponad 300 w karate. Nasz Związek reprezentowało zawodników: Piotr Babicz, Tomasz Ladziński i Wacław Antoniak.
Tego roczne zawody odbędą się w dniach od 1.10 do 11.10.2015. W karate 30.09 odbędzie się odprawa techniczna, a w dniach 1 i 2 października (czwartek i piątek) odbędą się zawody w kata i w kumite, w grupie kobiet i mężczyzn, wg przepisów WKF. Zawodnicy będą podzieleni na trzy kategorie wiekowe: + 35 lat, + 45 lat i + 55 lat. Każdy zawodnik musi mieć licencję zawodniczą swojego związku krajowego, ważne badania od lekarza sportowego i ubezpieczenie sportowe.
Nie ma limitów w ilości startujących zawodników z danego kraju. Każdy zawodnik reprezentuje samego siebie. W czasie wręczania medali nie będzie flag narodowych oraz nie będą grane hymny narodowe. Przypominam, że w ramach PZK odbędą się MP Masters w Pleszewie (30.05.2015r), a ponadto odbędą się zawody w tej grupie (Masters) w Niemczech, we Włoszech i w Polsce. Zachęcam wszystkich Masters do udziału w tych zawodach oraz do właściwego przygotowania się do Igrzysk Europejskich.
Do zobaczenia na zawodach.
 
Egzaminy na dan PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 grudnia 2014 09:22

W Ostrzeszowie 10.01.2015 roku odbędzie się egzamin na dan karate Shotokan w ramach Polskiego Związku Karate. Trening przygotowawczy odbędzie się 9.01.2015 roku (piątek) o godz. 18:30 w sali szkolnej w Ostrzeszowie przy ul. Zamkowej 12. Egzamin odbędzie się w tej samej sali 10.01.2015 roku (sobota) o godz. 10:00. Kandydaci proszeni są o przesłanie swoich zgłoszeń na adres internetowy biura w Szczecinie. W zgłoszeniu proszę podać swoje dane - imę, nazwisko, datę urodzenia, adres, nazwę klubu w którym jest członkiem, stopień który posiada w ramach PZK i na jaki stopień zdaje.
Na egzamin proszę przywieźć:
1. zdjęcie legitymacyjne (do dyplomu),
2. zgodę klubu na przystąpienie do egzaminu,
3. dowód opłaty za egzamin - 300zł (płatne na konto PZK), można wpłacić gotówką przed egzaminem.

Wacław Antoniak
 
Sprawy bieżące Związku PDF Drukuj Email
środa, 17 grudnia 2014 09:15

W ubiegłą niedzielę odbyło się trzecie w tym roku szkolenie na licencję trenerską. Tak więc mamy skończone szkolenia trenerów i pozostaje nam jeszcze jedno zgrupowanie kadry.
Ten rok mieliśmy bardziej intensywny niż rok ubiegły. Zakończony został bardzo dobrymi wynikami w zawodach stylowych. Znakomite wyniki osiągnęli zawodnicy na Mistrzostwach Swiata Karate Kyokushin i Mistrzostwach Europy Karate Shotokan, ale sporo jeszcze przed nami pracy aby osiągać wyniki medalowe w Mistrzostwach WKF.
Część naszych trenerów chce włączyć się w działania Związku i podjąć się pełnienia różnych funkcji w ramach nowotworzonych struktur. Jest to tendencja bardzo pozytywna. Do pełnienia różnych funkcji w ramach struktur międzywojewódzkich w pierwszej kolejności powołani zostaną trenerzy którzy aktywnie prowadzą swoją działalność w ramach swoich klubów. Jednym z kryteriów oceny skutecznej pracy trenerskiej w swoim klubie jest ilość przeprowadzonych egzaminów. Jeśli jakiś trener przeprowadza w skali roku egzaminy dla kilku lub kilunastu osób, to świadczy, że nie prowadzi znaczącego klubu (czyli nie może poradzić sobie z działalnością karate na poziomie klubu, więc też nie poradzi sobie na poziomie wyższym) lub oszukuje swoich uczniów oraz PZK i nie przeprowadza egzaminów w ramach Związku (tym bardziej nie nadaje się do współpracy w ramach Związku).
Przed nami kolejny ciekawy rok. Mistrzostwa Europy w marcu a później w czerwcu udział zawodników karate w Olimpiadzie krajów europejskich. Liczymy, że te zawody odbędą się z udziałem naszych zawodników.
Życzę wszystkim klubom udanych udziałów w regionalnych rozdziałach środków na działalność klubową oraz skutecznych przygotowań do przeszłego roku. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Wacław Antoniak
Poprawiony: środa, 17 grudnia 2014 20:03
 
Otwarte Seminarium Karate PDF Drukuj Email
wtorek, 09 grudnia 2014 11:26
Shihan Santo Torre organizuje w dniach 16-18.01.2015r otwarte seminarium karate na Sycylii w sympatycznym hotelu na umiejscowionym na zboczu Etny. Zajęcia odbywać się będą dwa razy dziennie. Koszt zakwaterowania, wyżywienia i udziału w treningach wynosi 160-180 euro (zależnie od tego w jakim pokoju będziemy zakwaterowani, jedno-, dwu- lub trzy osobowym) od osoby. Osoby towarzyszące płacą mniej.
Obecny koszt przelotu z Berlina do Katanii i z powrotem wynosi 600-750zł. Osoby zainteresowane udziałem w tym zgrupowaniu proszone są o kontakt z biurem w Szczecinie (mailem lub telefonicznie).
W tym okresie na Sycylii jest piękna pogoda 14-20 stopni, ponadto będziemy mogli skorzystać z włoskiego jedzenia, a główną atrakcją będą świetne treningi w międzynarodowym towarzystwie.
Serdecznie polecam.

Wacław Antoniak
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 22
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2023. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS
FS