Ośmieszanie karate PDF Drukuj Email
sobota, 01 czerwca 2019 08:58
 Mija kolejny miesiąc w 2019 roku, a ludzie działający w ruchu karate nie dają szans ministerstwu na wsparcie polskich zawodników. Mimo podania przez ministra co trzeba zrobić, aby pieniądze rządowe wsparły działania polskich zawodników, niektórzy działacze nadal próbują iść własną drogą.
 Zarząd PUK nie podpisał umowy z PZK, aby ministerstwo mogło przekazać przez PZK spore pieniądze na przygotowania i udział w zawodach WKF polskim zawodnikom. Ale za to podpisał umowę z Polskim Związkiem Karate Tradycyjnego. Dzięki temu Polski Związek Karate Tradycyjnego jest współorganizatorem Mistrzostw Polski Karate WKF (osiągnięcie na skalę światową). Jest to już drugi przypadek współpracy PUK z Karate Tradycyjnym (pierwszy to był udział, z dobrym skutkiem, zawodniczki Klubu Olimp z Łodzi w Mistrzostwach Świata w Karate Tradycyjnym). Być może, po nieudanych działaniach prezesa Espinosa, w sprawach udziału karate w programie olimpijskim, prezes PUK szykuje nowe kierunki działania, czyli wejście WKF w struktury ITKF?
 Prezes PUK wiedział, że aby pieniądze ministerstwa trafiły do polskich zawodników, to musi podpisać umowę z PZK, postanowił sprawdzić MSiT i podpisał umowę z PZKT (też Związek, tylko, że były) i czeka na reakcję urzędników (może się załamią i dadzą mu pieniądze, wbrew decyzji ministra). Ale nie widzi, że jest jedynym prezesem organizacji związanej z WKF która idzie na współpracę z ITKF.


Wacław Antoniak
 
Umowa potrzebna naszym zawodnikom PDF Drukuj Email
niedziela, 26 maja 2019 22:43

 Polski Związek Karate prowadzi szkolenia i zawody w karate olimpijskim oraz w karate stylowym. Obecnie otrzymujemy środki na prowadzenie działalności w ramach karate stylowym. W ramach tych środków finansujemy szkolenie oraz udział w licznych zawodach stylowych Kyokushin i Shotokan. 
 Środki na karate olimpijskie zostały przez ministerstwo zablokowane w związku z wykluczeniem PZK z WKF. W związku z przedłużaniem wyjaśnienia przyczyn wykluczenia PZK, ministerstwo postanowiło, że może przekazać środki na karate olimpijskie pod warunkiem umożliwienia naszym zawodnikom brania udziału w ważnych zawodach organizowanych w ramach WKF. Aby to było możliwe, ministerstwo postanowiło, że należy podpisać stosowną umowę o współpracę pomiędzy Polskim Związkiem Karate i Polską Unią Karate. W ubiegłym roku dział prawny ministerstwa przygotował propozycję takiej umowy. PZK wyraził zgodę na podpisanie takiej umowy. Przedstawiciel PUK początkowo wyraził zgodę na jej podpisanie, ale po paru dniach zmienił zdanie i umowa nie została podpisana. W związku z tym, w ubiegłym roku nasi zawodnicy nie otrzymali 750.000 zł na przygotowania i na udział w zwodach międzynarodowych. Pod koniec ubiegłego roku PUK przygotowała swoją propozycję umowy, ale okazała się niemożliwa do podpisania, bo zawierała zapisy niezgodne z ustawą o sporcie. W związku z tym ministerstwo doprowadziło do kolejnego spotkania przedstawicieli PZK i PUK, po tym spotkaniu PZK przygotował kolejną wersję umowy, ale po dwóch tygodniach zastanawiania się PUK postanowił znowu nie podpisać tej umowy. Tak więc w tym roku, znowu nasi zawodnicy nie otrzymają środków na swoje działania, a jest to znaczna kwota (tylko na seniorów to jest 550.000 zł).
 
Sezon startowy PDF Drukuj Email
piątek, 10 maja 2019 16:19

 Od początku maja do połowy czerwca mamy natłok imprez karate. Przed nami trzy turnieje w ramach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików - w Łodzi, Szczecinie i Legnicy oraz 8 czerwca Mistrzostwa Polski Karate Shotokan, a tydzień później mamy Zjazd Sprawozdawczy Związku. Musimy sprawnie przeprowadzić wszystkie te imprezy. Dużo zależy od trenerów, aby zgłaszali do tych imprez zawodników którzy mają licencje zawodnicze i stopień karate zgodny z wymogami regulaminu zawodów. Przy zgłoszeniach na MMM należy wpisać koniecznie nr PESEL zgłoszonych zawodników.
 Po spotkaniu w ministerstwie, nasz prawnik przygotował umowę o współpracy z Polską Unią Karate. Mamy nadzieję, że zostanie ona podpisana przez przedstawicieli Unii. Czekamy na to podpisanie od lipca ubiegłego roku. Przy tej okazji podkreślamy, że zawodnicy którzy będą korzystali ze środków PZK będą musieli być członkami Kadry Narodowej, czyli będą musieli mieć wyniki na MP i PP, ponadto kluby tych zawodników będą musiały mieć aktualną licencję Związku. Prosimy również trenerów aby przesyłali protokoły z egzaminów, zaraz po egzaminach a nie dwa dni przed zawodami, bo to utrudnia wszystkim normalne działanie.

 
Zgłoszenia na zawody PDF Drukuj Email
piątek, 05 kwietnia 2019 11:42

Kilka dni temu odbył się Turniej Karate o Puchar Gryfa w Szczecinie w dość licznej obsadzie. Zgłoszenia na ten turniej zrobione były, w znacznej części, w ostatnich godzinach, co spowodowało sporo utrudnień dla trenerów którzy zgłaszali swoich zawodników. Okazało się, że część zawodników ma nieaktualne licencje oraz zbyt niskie stopnie (poniżej poziomu dopuszczającego do zawodów). Przy sprawdzaniu stopni jakie posiadają zgłaszani zawodnicy, okazało się, że część zawodników miała stopnie dla osób poniżej 14 rż, a startowali w juniorach lub młodzieżowcach. Pokazuje to, że albo przez kilka lat nie zdawali egzaminów, albo trenerzy nie zgłaszali tych egzaminów w Związku. W obu przypadkach źle to świadczy o trenerach.
 Część osób nie zgłasza swoich zawodników do udziału w zawodach organizowanych przez Związek biorąc za dobrą monetę informacje jakie publikuje PUK. Nie jest to rozsądne działanie, zwłaszcza w świetle oświadczenia ministerstwa sportu i turystyki. Informacje o przegranej w CAS też jest nie prawdziwa.
 Życzymy wszystkim trenerom podjęcia prawidłowej decyzji i satysfakcji z wyników uzyskanych na mistrzostwach.
Poprawiony: piątek, 05 kwietnia 2019 11:43
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 22
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2022. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS
FS