Przepisy WKF PDF Drukuj Email
wtorek, 24 lutego 2009 11:40
Przepisy WKF 2009 dostępne są w dziale "Pliki do pobrania" w górnej części strony w formacie PDF
 
Kolejna decyzja Sądu Najwyższego PDF Drukuj Email
czwartek, 05 lutego 2009 19:04
W nawiązaniu  do  Komunikatu  Komisji Sportowej WKF /Shotokan  nr 4/08  informujemy, że złożona skarga  kasacyjna do  Sądu Najwyższego,  przez były klub członkowski PZK -  Klub Karate-do Shotokan Tora Legnica -została odrzucona . Tym samym  najwyższy  organ sądowy  w Polsce  ostatecznie  podtrzymał decyzję  Trybunału Arbitrażowego przy  PKOL,  wobec  odwołania  tegoż klubu , od decyzji o zawieszeniu , z dniem 03.09 2007 r. , w  prawach   członka PZK ,  przez Komisję. Klub  ten został  kilka m-cy później  wykluczony  przez Zarząd PZK  z szeregu członków,   za ponowne  przeprowadzenie , w okresie zawieszenia ,  zawodów sportowych  z naruszeniem prawa .
Poprawiony: czwartek, 05 lutego 2009 19:08
 
Decyzja Sądu Najwyższego PDF Drukuj Email
wtorek, 20 stycznia 2009 11:22
W nawiązaniu  do  Komunikatu  Komisji Sportowej WKF /Shotokan  nr 4/08  informujemy, że złożona skarga  kasacyjna do  Sądu Najwyższego  przez były klub członkowski PZK -  WKSA Budokan  Wrocław -została odrzucona . Tym samym  najwyższy  organ sądowy  w Polsce  ostatecznie  podtrzymał decyzje  Trybunału Arbitrażowego przy  PKOL,  wobec  odwołania  tegoż klubu , od decyzji o zawieszeniu , z dniem 03.09 2007 r. , w  prawach   członka PZK ,  przez Komisję. Klub  ten został  kilka m-cy później  wykluczony  przez Zarząd PZK  z szeregu członków,   za ponowne  przeprowadzenie , w okresie zawieszenia ,  zawodów sportowych  z naruszeniem prawa .
Poprawiony: czwartek, 05 lutego 2009 19:10
 
Ochrona dóbr WKF PDF Drukuj Email
poniedziałek, 19 stycznia 2009 10:56

 

 W  przededniu  decyzji  MKOL  dot. włączenia karate  do programu Igrzysk  Olimpijskich ,  WKF  konsekwentnie egzekwuje swoje prawa na arenie międzynarodowej  i  jednoczesnie zobowiązuje do tego  zrzeszone w niej kraje  członkowskie.

Zgodnie z komunikatem otrzymanym w dniu 15 stycznia 2009 r. z Sekretariatu Generalnego Biura WKF w Madrycie informujemy:

"1. Podająca się za organizację narodową  “Koshiki Karate” WKF  - NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z ORGANIZACJĄ WKF.

2. Wszystkie Organizacje Narodowe należące do WKF oraz kluby w nich zrzeszone, zgodnie z konwencją WKF,  nie mogą utrzymywać wymiany sportowej z tą organizacją , będącą poza strukturami WKF.

3. O nadużyciu  przez “Koshiki Karate” ,  w związku z organizacją  „ World Cup 2009” w lutym 2009r , w Południowej Afryce , powiadomione zostaną właściwe władze, a organizacja ta pociągnięta zostanie do odpowiedzialności prawnej , zgodnie z prawem międzynarodowym  i ochroną dóbr własnych WKF".

 W Polsce  wyłącznie zawody  pod egidą Polskiego  Związku Karate, jako członka WKF są  zgodne  z  powyższą wykładnią prawną i praktyką. Ma to szczególne znaczenie  w sytuacji  gdy niektórzy  organizatorzy zawodów karate  przeprowadzają imprezy  "wzorowane na WKF"

 Informujemy zatem , że podejmowanie podobnych działań lub współpracy z wymienioną organizacją lub jej podobnym,  w kraju i za granicą,  wykorzystującymi prawnie chroniony  dorobek   WKF( głównie przepisy sędziowskie i system organizacji zawodów) pociągnie za sobą  sankcje administracyjne, prawne  i  finansowe.

 

 


Poprawiony: czwartek, 05 lutego 2009 19:10
 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 następna > ostatnia >>

Strona 22 z 22
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2023. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS
FS