Open D'Italia 19-21.04.2013 Biella - wyniki PDF Drukuj Email
wtorek, 23 kwietnia 2013 12:57
We włoskiej miejscowości Biella, położonej u podnóża Alp, w dniach od 19 do 21 kwietnia 2013 roku odbyła się 14. edycja międzynarodowego turnieju Karate WKF Open D’Italia. Zawody te zaliczają się do prestiżowego cyklu– International Karate Golden League Italy, który skupia największe turnieje karate we Włoszech . W tej trzydniowej imprezie sportowej wzięło udział ponad 1500 zawodników reprezentujących barwy 20 krajów (m.in. Izraela, Grecji, Rosji, Portugalii, Francji, Niemiec, Andory, Holandii, Chorwacji). Zawody sędziowało 43 arbitrów, wśród nich trzech Polaków – Piotr Wiśniewski, Paweł Połtorzecki oraz Krzysztof Buczkowski. Ich praca została bardzo dobrze oceniona przez przewodniczącego Włoskiej Komisji Sędziowskiej – Roberta Taniniego.
W zawodach nie zabrakło również przedstawicieli naszego kraju. Polskę reprezentowali zawodnicy z bielskiego klubu KSA Atemi wraz z prezesem Polskiego Związku Karate Wacławem Antoniakiem. Najlepiej spośród Polaków spisał się prezes Antoniak zajmując drugie miejsce w konkurencji kata masters D. Brązowy medal zdobyła drużyna kata seniorów w składzie Maciej Wilczek, Mateusz Tomiczek i Dawid Gaweł.
W bardzo silnie obsadzonych konkurencjach indywidualnych, w których startowali między innymi aktualni medaliści Mistrzostw Europy Karate WKF, zawodnicy z bielskiego Atemi uzyskali następujące wyniki :
- Eliza Gaweł 7. miejsce w kata indywidualnym dziewcząt 14-15 lat
- Dawid Gaweł 7. miejsce w kata indywidualnym juniorów
-Maciej Wilczek 11. miejsce w kata indywidualnym seniorów oraz w kata indywidualnym młodzieżowców
- Mateusz Tomiczek 11. miejsce w kata indywidualnym juniorów.
                Kolejne zawody z cyklu International Karate Golden League Italy – Open di Toscana, odbędą się w Livorno w dniach od 4 do 5 maja. Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz trenerom i liczymy na dalsze sukcesy podczas imprez na arenach międzynarodowych oraz krajowych.
Poprawiony: czwartek, 25 kwietnia 2013 08:25
 
Nowi trenerzy I klasy PDF Drukuj Email
piątek, 12 kwietnia 2013 13:08
W Warszawie kolejna grupa osób zdała egzamin końcowy na trenera karate I klasy.  Studia podyplomowe na trenera karate I klasy odbyły się w ramach Wyższej Szkoły Trenerów Sportu. Tytuł trenera karate I klasy uzyskali: Wacław Antoniak, Jacek Czerniec, Andrzej Drewniak, Leszek Gierszon, Andrzej Krawontka,  Marek Ołowski, Maciej Sokołowski i  Izabela Sularz.
 
Turnieje krajowe PDF Drukuj Email
piątek, 12 kwietnia 2013 13:05
W okresie wiosennym mamy bardzo dużo imprez krajowych. Regulaminy tych imprez prezentowane są na naszej stronie. Zachęcamy wszystkie kluby do uczestnictwa w tych turniejach. Jest to szansa podnoszenia poziomu wyszkolenia zawodników klubowych . Zawodnicy mający dużą praktykę na zawodach krajowych mają większą szansę na arenie międzynarodowej, a przyszłości na ME i MŚ.
Po raz pierwszy w naszym kraju rozegramy Mistrzostwa Polski w kategorii Masters ( pow. 35 rż), w kumite i w kata. Mistrzostwa odbędą się 9.06.2013 w Pleszewie. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych udziałem w tych zawodach do wyrabiania licencji zawodniczych.  Przypominam również do wykupienia stosownego ubezpieczenia obejmującego udział w zawodach sportowych. Wszyscy biorący udział w kumite muszą posiadać wszystkie niezbędne ochraniacze oraz dwa pasy (czerwony i niebieski). Zgodnie z przepisami WKF.
Kolejną imprezą dla tej grupy będą w sierpniu zawody World Masters Games, czyli olimpiada dla sportowych weteranów. Do udziału w której wszystkich zawodników z tego przedziału wiekowego gorąco zachęcamy. Czynimy starania, aby uzyskać środki z Ministerstwa Sportu na dofinansowanie udziału naszej ekipy w tych zawodach.
Poprawiony: piątek, 12 kwietnia 2013 13:08
 
Międzynarodowe turnieje karate PDF Drukuj Email
piątek, 12 kwietnia 2013 11:42
W najbliższą sobotę odbędą się dwa mocno obsadzone turnieje karate, Jeden w  Rosji (TJumen) turniej w serii K!, a drugi w Słowacji (Bratysława) z serii Grand Prix.
Życzymy powodzenia zawodnikom startującym w tych imprezach.
W następnym tygodniu odbędzie się równie duża impreza, tym razem we Włoszech (Biella), Italia Open, a ponadto w Czechach (Hradec Kralowe) turniej z serii Grand Prix.
W turniejach tych również brać udział zawodnicy z naszych klubów.
 
W dniach 10-12.05 w Budapeszcie odbędą się Mistrzostwa Europy EKF, na które Polski Związek Karate wysyła swoją reprezentację, pod opieką trenerów kadry.
 
A tydzień później 18.05 odbędą się w Kijowie duże zawody w mocnej obsadzie Kyiv Open. Więcej informacji o tym turnieju (łącznie z kartą zgłoszeń) można uzyskać pod adresem kyiv open karatewkf.com.ua.
 
W dniach 8-9.06 odbędą się Mistrzostwa Europy Regionów w Podgoricy (Czarnogóra). W tej imprezie również brać udział będą nasze drużyny
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 17
EPProjects - Twoj partner w biznesie
Copyright © 2017. Polski Związek Karate - Komisja Sportowa WKF/Shotokan.
XHTML CSS